Україна стала членом Ради ООН з прав людини
twitter.com/UKRinUN

Україна стала членом Ради ООН з прав людини

Сьогодні, 16 жовтня, Україну обрали членом Ради ООН з прав людини на 2018-2020 роки. Як повідомляє постійне представництво нашої держави при ООН у Twitter, за членство України було віддано 177 голосів.

У представництві зазначили, що це надасть Україні додаткові можливості для продовження боротьби проти порушень прав людини на окупованих територіях.

twitter.com/UKRinUN

«Україна стане членом Ради ООН з прав людини на наступні 3 роки. Маємо важливий майданчик для правозахисних ініціатив та тиску на Кремль», — написав міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Twitter.

Раду ООН з прав людини було створено у 2006 році. До її складу входять 47 країн, яких обирають на три роки Генеральною асамблеєю. Держави-члени Ради об’єднуються у регіональні групи: африканські країни – 13 місць, країни Азії – 13 місць, країни Латинської Америки та Карибського басейну – 8 місць, східноєвропейські країни – 6 місць, а також західноєвропейські та інші країни – 7 місць. Україна належить до групи країн Східної Європи.

Члени Ради зобов’язані виконувати свої повноваження впродовж трьох років і не мають права на негайне переобрання. Рада ООН з прав людини готує рекомендації й проекти міжнародно-правових актів у сфері захисту прав людини.