Україна та Молдова поглиблять співпрацю в питаннях спільної охорони держкордону, - МВС
http://mvs.gov.ua

Україна та Молдова поглиблять співпрацю в питаннях спільної охорони держкордону, — МВС

У п’ятницю, 26 січня, у Кишиневі відбулась робоча зустріч Голови Державної прикордонної служби України Петра Цигикала з Міністром внутрішніх справ Александром Жизданом та Начальником Генерального інспекторату Прикордонної поліції МВС Республіки Молдова Фредоліном Лєкарем. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт МВС.

Учасники обговорили ситуацію на спільній ділянці держкордону, основні тенденції розвитку та позитивно оцінили рівень взаємодії з питань встановлення безпеки на українсько-молдовському державному кордоні.

«Сторони акцентували увагу на реалізації Плану заходів з інтенсифікації співробітництва на українсько-молдовському державному кордоні у 2017-2018 роках, зокрема щодо перспектив розширення практики спільної охорони державного кордону в пунктах пропуску та на його «зелених» ділянках», — йдеться в повідомленні.

Очільник прикордонного відомства України Петро Цигикал звернув увагу на питання забезпечення належного контролю за транзитною ділянкою української дороги «Одеса-Рені», що проходить територією Молдови поблизу пункту пропуску «Паланка».

Нагадаємо, що там з 19 грудня 2017 року запроваджено спільний прикордонно-митний контроль.

Окрім того, перебуваючи в Молдові, Цигикал взяв участь у 29-му засіданні Консультативної Ради Місії ЄС з надання допомоги в питаннях охорони кордону України та Республіці Молдова (EUBAM).

У рамках заходу учасники обговорили питання діяльності Місії EUBAM і питання міжвідомчої співпраці. Глава Місії ЄС Славомір Піхор надав звіт за попередній період роботи та представив план подальшої діяльності до 2020 року.

Як повідомляв Main.in.ua раніше, що на території Прикарпаття на службу заступила окрема гірсько-патрульна рота Національної гвардії України, яка у своїй роботі використає досвід румунських колег.