Україна та Польща домовились про впровадження мовної статті закону про освіту
mon.gov.ua

Україна та Польща домовились про впровадження мовної статті закону про освіту

У вівторок, 17 жовтня, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та міністр національної освіти Польщі Анна Залевська домовились підписати декларацію з основними напрямами імплементації мовної статті закону «Про освіту» для українських шкіл, у яких навчання ведеться польською мовою. Про це повідомляє Урядовий портал.

Гриневич озвучила плани МОН щодо поступового збільшення частки предметів, що викладатимуться українською. Попередньо у міністерстві запропонували, щоб частка вивчення предметів державною мовою складала не менше 60%.

Польська сторона одразу прийняла загальний план імплементації статті 7 закону, але водночас звернула увагу на неоднозначні формулювання положень.

«Ми розуміємо важливість для України утвердження української мови як державної, у Польщі ми також багато уваги приділяємо розвитку нашої мови. Однак у нас є двосторонні домовленості. Пункт 4 статті 7 Закону каже, що деякі предмети можуть вивчатися мовами Європейського Союзу. Але слово можуть – це не гарантія. Має бути гарантія, що певна частина предметів буде вивчатися польською», – наголосила міністр національної освіти Республіки Польща.

Лілія Гриневич пояснила, що стаття 7 містить базові положення, а більш детальні формулювання будуть представлені у профільному законі «Про загальну середню освіту та у підзаконних урядових актах.

«На роботу над цими документами потрібен час. Своєю чергою ми з самого початку декларували готовність виписати шлях імплементації у двосторонніх документах між країнами. Хочу наголосити, що 5 українських шкіл, де навчання ведеться польською мовою, уже навчаються за моделлю, яку ми пропонуємо для імплементації. Тобто частково предмети у базовій та старшій школі вивчаються українською», – зазначила міністр освіти і науки України.

Обидві сторони працюють над текстом декларації, яку вже найближчим часом планують підписати.

Орієнтовно 26 жовтня у Львові відбудеться круглий стіл за участі представників польської меншини в Україні, Посольства Польщі та МОН України щодо імплементації статті 7 закону «Про освіту».

Раніше зазначалося, що Угорщина ініціює перегляд Угоди про асоціацію України та ЄС через закон про освіту.