Україна та В'єтнам активізують співпрацю в агросекторі, - Ольга Трофімцева
facebook.com/olga.trofimtseva

Україна та В’єтнам активізують співпрацю в агросекторі, — Ольга Трофімцева

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева після 14-го засідання Українсько-в’єтнамської міжурядової комісії заявила, що Україна та Соціалістична Республіка В’єтнам (СРВ) зацікавлені в активізації торговельно-економічних відносин та співпраці в аграрному секторі як на міжурядовому рівні, так і на рівні бізнесу. Про це повідомляє Урядовий портал.

«В’єтнамський ринок є надзвичайно цікавим для українських виробників аграрної та харчової продукції, зважаючи на такі фактори, як: населення країни 100 млн чоловік, ВВП на душу населення становить понад 6 тис доларів і швидке зростання економіки, наприклад, у 2016 річний ріст ВВП становив 7,46%. При цьому наші економіки доповнюють одна одну в багатьох сферах»,- зазначила Трофімцева.

За результатами 8 місяців поточного року український агроекспорт до СРВ склав 38,6 млн доларів. Це на 20 млн доларів більше за минулорічні показники. Лідерами по експорту стали: зернові злаки, м’ясо та субпродукти, насіння олійних, вироби із зерна та інші.

«Ми високо оцінюємо проведення чергового засідання нашої двосторонньої міжурядової комісії після тривалої перерви і сподіваємось на те, що зафіксовані у протоколі засідання спільні рішення стануть реальним поштовхом для розвитку двосторонніх торгово-економічних відносин в аграрній і харчовій сферах»,- зауважила заступник міністра.

Вона також наголосила на важливості вирішення питання щодо відновлення експорту пшениці на ринок СРВ до кінця 2017 року і привітала згоду в’єтнамської сторони направити делегацію експертів з фітосанітарних питань до України у наступному місяці.

«Зважаючи на важливість для в’єтнамської сторони двосторонніх угод про співробітництво у галузях фітосанітарії, ветеринарії та безпечності продуктів харчування, ми з Держпродспоживслужбою взяли дані документи до розробки з тим, щоб вони були підписані між Україною та СВР найближчим часом та стали стабільною основою для подальшої співпраці в аграрній та харчовій галузі»,- підкреслила Ольга Трофімцева.

Заступник міністра додала, що також в’єтнамська сторона зацікавлена у відновленні консультацій та перемовин з Україною щодо Угоди про ЗВТ між нашими країнами.