Україна в ООН вимагає припинити призов кримчан у російську армію
uain.press

Україна в ООН вимагає припинити призов кримчан у російську армію

Росія вкотре порушує норми Міжнародного гуманітарного права, влаштовуючи призов до російської армії жителів окупованого Криму, — заявив заступник глави МЗС України Сергій Кислиця під час відкритих дебатів Ради Безпеки ООН. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на Укрінформ.

Нещодавно стало відомо, що окупаційна влада півострова призвала понад вісім тисяч кримчан для проходження строкової служби у збройних силах РФ.

«Делегація України наполегливо закликає Російську Федерацію діяти в рамках міжнародно-правової відповідальності та вимагає припинення її протиправних дій у Автономній Республіці Крим, Севастополі та окремих районах Донецької та Луганської областей», — заявив заступник міністра.

За попередніми даними, третину призовників направлять у навчальні центри, де готують старшин та сержантів для Ракетних військ стратегічного призначення.

«Ми вимагаємо зупинити цю незаконну практику призову та виконувати свої зобов’язання відповідно до Міжнародного гуманітарного права як держава-окупант», – констатував представник України.

За останнім звітом Управління верховного комісара ООН з прав людини, Росія й надалі призиває до своїх збройних сил жителів українського півострова.

«Російська Федерація продовжує примусовий призов жителів Криму до її збройних сил, залучивши щонайменше 4,8 тис. чоловіків протягом двох кампаній у 2017 році – в порушення норм Міжнародного гуманітарного права», — заявив представник України.

Нагадаємо, у понеділок на саміті у Торонто «Велика сімка» засудила порушення прав громадян в окупованому Криму та закликала РФ негайно стабілізувати ситуацію на Донбасі.