Україна висилає 13 російських дипломатів "у відповідь на цинічну хімічну атаку в Солсбері"
24tv.ua

Україна висилає 13 російських дипломатів «у відповідь на цинічну хімічну атаку в Солсбері»

Україна висилає зі своєї території 13 російських дипломатів. Відповідне повідомлення з’явилося на сторінці Петра Порошенка у Facebook.

«У відповідь на цинічну хімічну атаку в Солсбері (Велика Британія) Україна у дусі солідарності з нашими британськими партнерами та трансатлантичними союзниками, та в координації з країнами ЄС, ухвалила рішення про видворення з української території 13 російських дипломатів із тих небагатьох, що залишилися. Бо як відомо, наші дипломатичні стосунки з РФ де-факто заморожені», — написав Порошенко.

Президент підкреслив, що Росія вкотре підтвердила своє зневажливе ставлення не лише до суверенітету незалежних держав, а й до цінності людського життя. Додавши, що «Україна відчуває це щодня в окупованому українському Криму та на Донбасі».

«Як ніколи, важливо не обмежуватися символічними жестами. Наступний крок – збільшення ціни для Москви за вчинені міжнародні злочини, включно через посилення персональних, фінансових та економічних санкцій», — йдеться у повідомленні.


Такі дії пов’язані із отруєнням 4 березня у Великій Британії колишнього полковника Головного розвідувального управління Генштабу Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. В ході розслідування було встановлено, що їх отруїли нервово-паралітичною речовиною типу «Новачок», яка була розроблена в Росії.

Сам Скрипаль у 2006 році в РФ був засуджений до 13 років в’язниці за шпигунство на користь британської розвідки. У 2010 році він отримав притулок у Великій Британії після обміну шпигунами між США і Росією.

Через отруєння Скрипаля Великобританія вислала зі своєї території 23 російських дипломати і закликала інші держави на міжнародному рівні приєднатися до бойкоту Росії. Міжнародна реакція не забарилася: ЄС відкликав з РФ свого посла, 14 держав ЄС оголосили про висилку російських дипломатів, США закривають консульство в Сіетлі і висилають з країни 60 дипломатів.