Українське законодавство гармонізують з нормами ЄС
facebook.com/ivanna.klympushtsintsadze

Українське законодавство гармонізують з нормами ЄС

Кабмін запропонує Верховній Раді ухвалити «дорожню карту законодавчих ініціатив», призначену для гармонізації українського законодавства із правом ЄС. Про це повідомляє Урядовий портал.

Про «дорожню карту» сьогодні під час круглого столу у парламенті розповіла віце-прем’єр-міністр з євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе. Документ, в якому прописано чіткі кроки та терміни розробки й ухвалення необхідних законопроектів має підвищити ефективність втілення Угоди про асоціацію та дисциплінувати відповідальні органи влади.

В її доповіді також ішлося про необхідність більш тісної та конструктивної співпраці між Урядом і Верховною Радою. Климпуш-Цинцадзе наголосила, що важливо залучати комітети і народних депутатів до розробки та аналізу на відповідність нормам ЄС законопроектів, які вносяться до парламенту Кабміном. Вона також додала, що варто запровадити у Раді процедури, які дозволять ще на етапі реєстрації відсіювати законопроекти, що прямо суперечать праву ЄС.

«Ми, спільно з комітетом євроінтеграції, працюємо над розробкою інституційного механізму, який підвищить ефективність виконання Угоди про асоціацію. Він має забезпечити можливість реалізації тих завдань, які стоять перед нами. У тому числі йдеться і про зміни до регламенту Верховної Ради України», – зазначила віце-прем’єр-міністр.

Крім того, вона розповіла, що наразі низка окремих євроінтеграційних законодавчих ініціатив блокується профільними комітетами. Зокрема, як повідомила Климпуш-Цинцадзе, адаптація виконання зобов’язань України у сфері санітарних і фітосанітарних заходів проходить надто повільно: є відставання від графіку і значні ризики, що на кінець року воно ще збільшиться.

Для систематизації спільної роботи органів влади з адаптації законодавства Уряд планує розробити «дорожню карту законодавчих ініціатив». Зазначається, що вона має містити в собі чіткі кроки та терміни щодо розробки та ухвалення законопроектів, у ній також буде прописано спільну відповідальність Кабміну та парламенту.

«Найближчим часом Уряд планує схвалити План заходів з виконання Угоди про асоціацію. І після його затвердження, ми запропонуємо депутатам ухвалення  спільної «дорожньої карти» схвалення євроінтеграційних законодавчих ініціатив», — повідомила віце-прем’єр-міністр.

Вона також наголосила на важливості співпраці з громадськістю, Представництвом ЄС в Україні та залучення технічної допомоги ЄС для втілення євроінтеграційних законодавчих ініціатив.