Українських прикордонників у Росії звинувачують у незаконному перетині кордону
dpsu.gov.ua

Українських прикордонників у Росії звинувачують у незаконному перетині кордону

Двом українським прикордонниким, які раніше опинилися в руках Федеральної служби безпеки Росії за нез’ясованих обставин, висунули обвинувачення. Як інформує Радіо Свобода, про це заявили у ФСБ.

Їх обвинувачують у «незаконному перетині кордону».

Нещодавно стало відомо про арешт українських прикордонників у Росії на два місяці. У Державній прикордонній службі України заявили, що їх могли захопити силою.

«За оперативною інформацією в РФ стосовно українських прикордонників вже відбувся суд. При цьому розгляд відбувався за двома статтями: щодо незаконного перетину кордону та… злісної непокори працівникам правоохоронного органу. Рішення суду – утримання 2 місяці під вартою. Ці обставини наштовхують на думку про те, що наші військовослужбовці буди захоплені силою, а той факт, що до них кілька днів тому не пустили українського консула лише це підтверджує. Швидше за все, що на офіцерів чиниться психологічний тиск і не виключено, що у них на тілі є видимі ознаки фізичної боротьби на кордоні» — прокоментував ситуацію помічник голови Держприкордонслужби України Олег Слободян на своїй сторінці у Facebook.

Раніше Прикордонслужба України заявляла, що розраховує на те, що російська сторона поверне двох офіцерів Сумського прикордонного загону.  За даними російської сторони, 3 жовтня вони опинилися на території Росії. Зранку 4 жовтня українські прикордонники з’ясували, що автомобіль зниклих колег перебуває біля лінії державного кордону.

Як повідомляли в ДПСУ, два офіцери відділу прикордонної служби «Зноб-Новгородське» Сумського прикордонного загону здійснювали 3 жовтня моніторинг ділянки державного кордону, а близько 20:00 зв’язок із ними перервався.

Обставини того, яким чином вони опинилися в руках російських силовиків, досі не відомі.