Умеров і Чийгоз дали прес-конференцію в Борисполі
УНІАН
Рефат Чубаров, Ільмі Умеров, Мустафа Джемілєв та Ахтем Чийгоз на території аеропорту «Бориспіль», 27 жовтня 2017 р.

Умеров і Чийгоз дали прес-конференцію в Борисполі

Заступники голови Меджлісу кримських татар Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз, засуджені до тюремного ув’язення російським судом і пізніше видані Туреччині, повернулися до України. Після прибуття вони дали прес-конференцію в аеропорту Бориспіль. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Укрінформ.

Під час прес-конференції заступники голови Меджлісу розповіли, що вони мають намір через якийсь час повернутися до Криму.

«Я вже говорив у деяких інтерв’ю, що через певний час я просто поїду додому», — наголосив Умеров. Його позицію підтримав і Чийгоз: «Ми ні від кого бігати не збираємося».

Учасники прес-конференції обговорили питання подальшої боротьби за права кримських татар на території окупованого півострова, а також проблему звільнення Криму.

«Якщо тема Криму не сходитиме зі сторінок ЗМІ, то процес триватиме. Після звільнення окремих людей обов’язково відбудеться деокупація Криму та відновлення територіальної цілісності України, адже це наше завдання», — висловився з цього приводу Ільмі Умеров.

Він підкреслив, що, з його точки зору, саме заради цього й ведеться зараз уся боротьба кримськотатарського народу. Умеров додав, що є проблеми, які доведеться вирішувати вже після деокупації півострову, зокрема, ухвалення закону про статус Криму та внесення у зв’язку з цим змін до Конституції.

Народний депутат Мустафа Джемілєв, виступаючи на прес-конференції, зазначив, звільнення Умерова і Чийгоза є першим кроком, тепер час докладати зусиль щодо звільнення з російських в’язниць інших українських політв’язнів. Він зазначив, що розглядає цей процес як рух до відновлення територіальної цілісності України.

«Попереду в нас ще дуже велике завдання, зрозуміло, що на цьому ми не зупинятимемося. Я думаю, що це буде і початком звільнення Криму, відновлення територіальної цілісності нашої країни», — зазначив Джемілєв.

Він також нагадав, що заступники голови Меджлісу під час зустрічі у четвер із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом попросили його про допомогу зі звільненням українських заручників, якиз утримують в РФ.

Лідер Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров зазначив, що вихід Чийгоза та Умерова на свободу стане поштовхом до збільшення опору корінного населення Криму окупаційний владі.

«Я знаю, що після того, як звільнили наших побратимів, кількість людей, які виходитимуть на підтримку, буде більша і більша», — наголосив він.

Чубаров висловив упевненість, що люди, які живуть у Криму і зазнають переслідувань з боку російської влади, не залишаться самі в протистоянні, оскільки Україна та Меджліс будуть за них боротися. Він також зачитав список політв’язнів, що зараз перебувають зараз у російських в’язницях.

Нагадаємо, днями ми повідомляли про те, що засуджених у Росії заступників голови Меджлісу передали Туреччині. Вчора вони мали прибути до Києва, та потім їхній приліт перенесли.

Чийгоза та Умерова засудив до позбавлення волі російський суд в окупованому Криму. Першого звинувачували в організації масових заворушень в Сімферополі в лютому 2014 року, другого — у закликах до порушення територіальної цілісності РФ.