"Урожай на сепарів": затримано та арештовано "екс-чиновника" адміністрації окупантів у Криму

«Урожай на сепарів»: затримано та арештовано «екс-чиновника» адміністрації окупантів у Криму

Кримське управління СБУ та прокуратури 11 вересня затримало Олега Кизименка, який після окупації Криму працював на посаді «заступника голови Севастопольської міської державної адміністрації». Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко, назвавши день «урожайним на сепарів».

«Слідство вважає, що на цій посаді він сприяв створенню окупаційних органів влади, передавав окупантам службову документацію, а також сприяв РФ підривній діяльності проти України», — зазначив генпрокурор.

12 вересня суд у Херсоні арештував «екс-чиновника» підконтрольної Росії Севастопольської адміністрації Олега Кизименка. Кизименка підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України – державна зрада.

Як повідомляє прес-служба суду, Кизименка у 2012 році призначили на посаду заступника голови Севастопольської міської державної адміністрації із питань забезпечення життєдіяльності міста Севастополя.

Після незаконної анексії півострова Росією у 2014 році чиновник добровільно погодився на пропозицію перейти в незаконно створений орган окупаційної влади на тимчасово окупованій території України – АР Крим з підпорядкуванням РФ та обійняти посаду так званого «заместителя главы Севастопольской городской администрации», на якій перебував з лютого 2014 по травень 2015 року.

За даними слідства, обіймаючи цю посаду, Кизименко безпосередньо брав участь у створенні окупаційних органів влади на території півострова Крим та особисто організовував їх роботу.

Крім цього, підозрюваний добровільно передавав представникам РФ службову документацію, котра містила конфіденційні та персональні дані; надавав безпосередні вказівки щодо доставки паливно-мастильних матеріалів з РФ до Севастополя поза митним контролем.

9 травня 2014 року за під керівництвом Кизименка було організовано парад військової техніки збройних сил РФ.