В НАТО ухвалили резолюцію щодо інформаційної безпеки, яка стосується України
nato-pa.int

В НАТО ухвалили резолюцію щодо інформаційної безпеки, яка стосується України

Парламентська асамблея НАТО ухвалила резолюцію щодо інформаційної безпеки про розширення допомоги країнам-партнерам, зокрема Україні. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, про це заявила голова постійної делегації в ПА НАТО народний депутат Ірина Фріз.

«Парламентська асамблея НАТО на своєму засіданні в понеділок у Бухаресті прийняла резолюцію щодо інформаційної безпеки, яка передбачає розширення допомоги країнам-партнерам, зокрема, Грузії, Молдові та Україні», — заявила Фріз.

Відповідно до резолюції, країни-члени НАТО повинні розробити і створити спеціальні підрозділи спільно із приватними медіа-компаніями для постійного моніторингу появи помилкових новин, ворожої пропаганди і протидії їм.

«Резолюція закликає збільшити фінансування інститутів Альянсу та спільних установ в інформаційній сфері, зокрема Відділ громадської дипломатії НАТО і відповідних центрів компетенції (COE)», — зазначила Фріз.

Вона також зауважила, що документ передбачає ревізію майданчиків інститутів НАТО і збройних сил країн-членів в соціальних мережах з метою підвищення рівня стратегічних комунікацій. Йдеться про забезпечення обміну досвідом щодо захисту виборчих кампаній, політичних партій і виборчих комісій від кібератак, а також модернізацію журналістських стандартів.

Резолюція передбачає продовження обмежувальних заходів щодо онлайн-активності терористів, підривних та дезінформаційних кампаній, що фінансуються державами.

Сьогодні також очікується прийняття резолюції про розширення співпраці з Україною і Грузією про забезпечення безпеки в Чорноморської регіоні.