В ОБСЄ назвали порушенням Мінських угод вогонь у відповідь
ОБСЕ/Евгений Малолетка

В ОБСЄ назвали порушенням Мінських угод вогонь у відповідь

Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг в інтерв’ю виданню «Деловая столица» заявив, що вогонь у відповідь під час бойових дій на Донбасі є порушенням Мінських угод. 

«У Мінських угодах немає жодного положення, яке дозволяло б вести вогонь у відповідь», – сказав представник ОБСЄ. Далі він пояснив, що такий підхід зумовлено складністю, а іноді й неможливістю точно визначити, хто першим відкрив вогонь у кожному конкретному випадку.

Хуг також заявив, що основні причини порушення режиму припинення вогню — надто мала відстань між позиціями сторін і концентрація озброєнь на цих позиціях.

Він також назвав важливим чинником ескалації конфлікту той факт, що порушники угод майже не несуть за це відовідальності. «Одна з основних проблем — це те, що ті, хто порушують угоди, на будь-якому рівні, платять дуже маленьку ціну за це… І ще раз підкреслю: не вистачає заходів по реагуванню на зафіксовані порушення», — зявив Хуг.

Нагадаємо, прес-центр штабу АТО повідомляв, що за минулу добу позиції українських військ на Донбасі зазнали обстрілу 19 разів. Крім того, сьогодні у прес-центрі штабу АТО опублікували заяву, в якій ідеться про те, що сили АТО готові продовжувати дотримуватися оголошеного режиму тиші.