В окуповану Луганську область увійшли підрозділи збройних сил РФ, - Тимчук

В окуповану Луганську область увійшли підрозділи збройних сил РФ, — Тимчук

У Луганську триває протистояння, викликане конфліктом між лідером терористичного угрупування ЛНР Ігорем Плотницьким і «главою МВС» ЛНР Ігорем Корнетом. Вчора через прикордонний пункт пропуску «Довжанський» з території Росії в напрямку окупованого Луганська пройшла колона з кількох десятків «Уралів» з особовим складом ЗС РФ, а також 20 бронетранспортерів. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на керівника Центру військово-політичних досліджень Дмитра Тимчука.

Як зазначається, разом із військовими РФ через пункт пропуску «Довжанський» на окуповану територію Луганщини потрапив Олександр Гайдей — колишній командир одного зі збройних формувань ЛНР. За інформацією Тимчука, Гайдей має давній конфлікт з Плотницьким, а уникнути арешту йому свого часу допоміг саме «міністр внутрішніх справ» ЛНР Ігор Корнет.

Крім того, повідомляється, що вчора, 21 листопада, до Луганська ввійшов пірозділ російської приватної військової компанії, який кількома днями раніше прибув з російської території в Алчевськ. Як зауважує керівник Центру військово-політичних досліджень, це збройне формування було перекинуто в Луганськ для стримування конфлікту між Плотницьким і Корнетом.

За словами Тимчука, більшість бойовиків ЛНР та представників інших «силових відомств» самопроголошеної республіки підтримують Ігоря Корнета. Його підтримує і «міністр держбезпеки» ЛНР Леонід Пасічник, який має суттєвий вплив на ситуацію. Зазначається, що і Корнет, Пасічник є ставлениками ФСБ РФ. Таким чином, Плотницький і його оточення, які є креатурами аміністрації президента РФ, зараз можуть розраховувати тільки на російських військових і бойовиків приватної військової компанії, перекинутих до Луганська.

На даний момент центр міста оточено російськими військами і представниками ПВК, які мають наказ контролювати ситуацію і не допускати її загострення.

«Подальший розвиток ситуації повністю залежить від рішення, яке приймуть в Кремлі — злиття ЛНР з ДНР з єдиним центром управління в Донецьку, або відновлення статус-кво з примусовим примиренням Плотницького та Корнета, або ж зміщення Плотницького, до якого в Москві також є багато претензій», — підсумовує Дмитро Тимчук.

Нагадаємо, вчора Петро Порошенко скликав позачергове засідання Воєнного кабінету РНБО через загострення ситуації на Луганщині.