В Росії засудили українця за причетність до "Правого сектору"

В Росії засудили українця за причетність до «Правого сектору»

У Росії українця Романа Терновського засудили за нібито причетність до діяльності  «Правого сектора» до 2 років 3 місяців колонії загального режиму.

За повідомленням Слідчого комітету Росії, 20 серпня вирок Терновському вступив в силу.

«Докази, зібрані Головним слідчим управлінням Слідчого комітету Російської Федерації, визнані судом достатніми для винесення вироку громадянину України Роману Терновському. Його визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 282.2 КК РФ (участь у діяльності екстремістської організації)», — йдеться в повідомленні.

В Росії заявляють, що українець у 2015-2016 роках на території України «займався організацією виготовлення та розповсюдження атрибутики з символікою «Правого сектора», а також брав участь в публічних акціях, спрямованих проти інтересів Російської Федерації».

Зокрема, йому інкримінують участь у 2016 році у так званій «Ведмежій блокаді» на українсько-російському кордоні у Харківській області. Росія вважає, що блокування її вантажівок мало на меті «нанесення майнового і репутаційного збитку Російській Федерацій в її зовнішньоекономічним зв’язкам».

Також Терновський нібито був учасником акції під російським консульством у Харкові у 2016 році. Слідчі РФ кажуть, що вона була спрямована на «перешкоджання і зрив проведення заходів на честь Дня Росії».

Також українцю інкримінують «пропаганду діяльності «Правого сектора» серед росіян через Інтернет.

Терновському призначено покарання у вигляді 2 років 3 місяців позбавлення волі.

«Робота щодо встановлення та притягнення до кримінальної відповідальності інших учасників забороненої на території Росії екстремістської організації «Правий сектор» триває», – йдеться в повідомленні СК.