В Росії знову заявляють про "український слід" в катастрофі малазійського "Боїнга"

В Росії знову заявляють про «український слід» в катастрофі малазійського «Боїнга»

На прес-конференції Міністерства оборони Росії заявили, що ракета, якою збили рейс MH17 на Донбасі у 2014 році, належала військовій частині, розташованій в Україні.

В Росії в якості аргументації наводять бортовий номер ракети, який військові встановили за серійними номерами сопла й двигуна ракети, представленими в травні 2018 року Міжнародною слідчою групою.

Так, за словами Міноборони РФ, ракету 9м38 для зенітно-ракетного комплексу «Бук», якою збили «Боїнг», виробили в Радянському союзі, а в грудні 1986 року передали в військову частину 20152 – зенітно-ракетну бригаду в Тернопільській області УРСР, яка зараз знаходиться в Україні.

Секретар РНБО України Олександр Турчинов назвав черговим фейком заяву РФ про те, що ракета нібито має українське походження.

«Заява Російської Федерації про нібито український слід ракети, яка збила МН17 — це черговий невдалий фейк Кремля для того, щоб прикрити свій злочин, який вже доведено як офіційним слідством, так і незалежними експертними групами», — заявив Турчинов, передає «Інтерфакс-Україна».

«На моїй пам’яті це, мабуть, дев’ята чи десята версія, яку намагаються нав’язати світовій громадськості російські військові і політики, щоб сховати свою причетність до цього страшного злочину. Був й іспанський диспетчер, був і український винищувач, і ракети «повітря-повітря», був і так званий колишній військовий, який якраз у той час був на аеродромі, звідкіля злітав український винищувач, аби збити «Боїнг», та багато іншої брехні», — наголосив секретар РНБО.

Турчинов додав, що мета цих фейків одна – сховати справжніх злочинців. «Але те, що справжні злочинці — російське військове та політичне керівництво, — це вже доведено як офіційним розслідуванням, так і незалежними експертами», — підсумував він.

Крім того, росіяни стверджують, що фото- і відеодокази того, що «Бук» був завезений на територію тимчасово непідконтрольних Донецької та Луганської областей із Росії, є змонтованими.

В свою чергу, Міністр оборони Великої Британії Гевін Вільямсон назвав черговою дезінформацією висновки РФ щодо катастрофи МН17. Він зазначив, що було проведено незалежне розслідування, яке показало, хто причетний до атаки на літак «Боїнг» авіакомпанії Malaysia Airlines рейсу МН17.

Це вже не перша спроба Росії звинуватити Україну в катастрофі літака, за якої загинуло 298 осіб, що знаходилися на борту. Раніше росіяни оперували свідченнями фейкового диспетчера з «Борисполя», заявляли, що «Боїнг» збито літаком ЗСУ, ракетою типу «повітря-повітря». В ході слідства жодна з версій Росії не знайшла підтвердження.

Нагадаємо, міжнародна команда з розслідування катастрофи літака МН17 дійшла висновку, що лайнер було збито ракетою, випущеною із ЗРК «Бук», доставленого з території Росії.

Слідчі також опублікували відеозапис, на якому реконструйовано повний маршрут «Бука» з Росії в Україну.

Нагадаємо, 17 липня чотири роки тому над Донбасом терористи збили літак Боїнг 777 Малазійських авіаліній, що виконував плановий рейс MH17 за маршрутом Амстердам—Куала-Лумпур. В катастрофі загинули всі пасажири та члени екіпажу — 298 осіб, серед яких 80 дітей.

Завдяки роботі Спільної слідчої групи (JIT) світ дізнався, що літак було збито з непідконтрольної Україні території Донбасу зенітно-ракетним комплексом «Бук», який знаходиться на озброєнні 53-ї бригади протиповітряної оборони Збройних сил Російської Федерації з Курська.