В Сімферополі "судять" захоплених українських моряків
REUTERS
Захоплені українські кораблі

В Сімферополі «судять» захоплених українських моряків

«Суд» в окупованому Сімферополі на 60 днів заарештував частину українських моряків, яких захопила ФСБ Росії в Керченській протоці разом з трьома українськими кораблями.

Про це повідомляє кореспондент «Радіо свобода» Антон Наумлюк.

2 місяці арешту вже отримали: член екіпажу буксира «Яни Капу» Володимир Варемез, старший матрос буксира «Яни Капу» Віктор Беспальченко, Юрій Будзило, старший матрос катера «Нікополь» Андрій Оприско, матрос катера «Нікополь» Сергій Цибізов, капітан-лейтинант катера «Нікополь» Сергій Попов, старший матрос «Яни Капу» Михайло Власюк, старший матрос буксира «Яни Капу» Володимир Терещенко.

Українського моряка заводять до «суду» співробітники ФСБ /REUTERS

Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою застосовано до українських моряків на строк до 25 січня 2019 року.

За даними кореспондента, Сергій Цибізов провину не визнав, а заявив, що виконував накази вищого начальства. Також він розповів адвокату, що його не катували, але «тиснули психологічно для дачі необхідних свідчень».

Крім того, командир «Яни Капу» Олег Мельничук, якого «судитимуть» завтра, своєму адвокату розповів,

В «суді» окупанти звинувачують українських моряків за частиною 3 статті 322 КК РФ — «незаконий перетин кордону». Відповідальність за цією статею — до шести років позбавлення волі.

Також кореспондент опублікував повний список військовополонених українських моряків. Всього у списку 24 українці, 12 із яких «суд» визначить запобіжний засіб сьогодні, іншим — завтра. А прооперованих поранених, які знаходяться в лікарні, «судитимуть» в окупованій Керчі. Це 24-річний Андрій Артеменко, 27-річний Василь Сорока та 18-річний Андрій Ейдер.

В свою чергу, СБУ та військова прокуратура оголосили підозру прикордонникам ФСБ Росії та військовослужбовцям Збройних сил РФ, які здійснили напад на українських моряків. Про це повідомив прес-секретар Генеральної прокуратури Андрій Лисенко.

Кримінальні правопорушення кваліфіковано за ч. 2 ст. 437 (планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни), ч. 2 ст. 15 (замах на злочин), п. 1 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) КК України:

  • контр-адміралу С. Станкевичу – начальнику прикордонного управління ФСБ РК та м. Севастополя за ч. 2 ст. 437 КК України;
  • віце-адміралу Г. Мєдвєдєву – заступнику керівника Прикордонної служби ФСБ РФ – керівнику департаменту берегової охорони за ч. 2 ст. 437 КК України;
  • капітану 1 рангу Р. Ромашкіну – начальнику служби пункту управління ФСБ РФ по РК та м. Севастополь, до складу якого входять ПСКР «Ізумруд» та ПСКР «Дон» за ч. 2 ст. 437 КК України;
  • капітану 1 рангу А. Шеіну – заступнику начальника управління -начальнику відділу БО ПУ ФСБ РФ по РК за ч. 2 ст. 437 КК України;
  • капітану 2 рангу О. Шатохіну – начальнику служби у м. Керч пункту управління ФСБ РФ по РК за ч. 2 ст. 437 КК України;
  • капітану 2 рангу О. Саляєву – командиру прикордонного сторожового корабля ПСКР «Дон» за ч. 2 ст. 437 КК України;
  • капітану 3 рангу А. Шипіцину – командиру сторожового корабля «Ізумруд» ч. 2 ст. 15, п. 1 ч. 2 ст. 115 та ч. 2 ст. 437 КК України;
  • капітану 3 рангу С. Щербакову – командиру малого протичовнового корабля «Суздалець» ч. 2 ст. 437 КК України.

В повідомленні зазначається, що «25.11.2018 під час проходження Керченської протоки російські кораблі розпочали небезпечні маневри навколо катерів ВМС України з метою блокування останніх, внаслідок чого російський морський буксир «Дон» здійснив таран – навал на рейдовий буксир ВМС України «Яни Капу», завдавши суттєвих пошкоджень.

Після виходу українських кораблів з 12-ти мильної зони, російські окупаційні війська – прикордонний корабель БОХР ПС ФСБ РФ «Ізумруд», продовжуючи ведення агресивної війни проти України, виконуючи команду вищого командування, здійснив артилерійський обстріл української корабельно-катерної групи, у результаті якого поранено не менше трьох українських військовослужбовців та пошкоджено два українські кораблі.

На даний час малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ», «Нікополь», рейдовий буксир «Яни Капу», а також 24 військовослужбовці України захоплені військовою окупаційною владою Російської Федерації».

 

Фото атакованого росіянами українського корабля «Бердянськ»

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні російські кораблі у Керченській протоці обстріляли та захопили українські малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу» під час планового переходу морської групи з Одеси в порт Маріуполя.

В зв’язку з цим в 10 областях України ввели воєнний стан.