В Україні створять єдиний держреєстр заарештованих активів

Єдиний державний реєстр активів, на які накладено арешт у кримінальних провадженнях, створять у 2018 році. До кінця 2017 року визначать модель і почнуть створювати технічного завдання. Як повідомляє УНІАН, про це повідомив голова Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, Антон Янчук під час слухань у Комітеті Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції.

“Реєстр буде створений у 2018 році. І в бюджеті на 2018 рік у нас, завдячуючи Міністерству фінансів, ми вважаємо, є належне фінансування, якого не було на 2017 рік”, — заявив Янчук.

Він зауважив, що наразі головним є визначення моделі створення цього реєстру.Однією з них є модель, за якої всю інформацію щодо арештів майна у кримінальному провадженні збирає Нацагентство і фізично вносить до реєстру. Однак, за словами Янчука, це довго і дорого.

Ідеальним варіантом, на його думку, є модель, за якої реєстр функціонує як система, яка автоматично отримує інформацію з інших джерел, сортує її та перетворює на власну базу даних. За задумом, частина цієї бази має бути візуалізованою.

“На сьогодні, ми розуміємо, що основні стейтхолдери в питанні наповнення нашого майбутнього реєстру інформацією, — це Генеральна прокуратура України з її ЄРДРом, це Державна судова адміністрація з її Реєстром судових рішень і це виконавча служба і Міністерство юстиції з його Реєстром виконавчих проваджень. Всі ці реєстри можуть між собою бути поєднані за певними “маяками”, за певними збігами інформації по кожному кейсу”, — сказав голова Нацагентства.

Янчук підсумував, що наразі вони виходять на модель, яка більше тяжіє до автоматичного наповнення реєстру.