В Україні у силу вступив новий закон про приватизацію
economics.unian.ua

В Україні у силу вступив новий закон про приватизацію

В Україні вступив у силу закон № 2269-VIII «Про приватизацію державного та комунального майна». Вчора, 6 березня, документ було опубліковано в парламентській газеті «Голос України». Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на УНІАН.

Відтепер в Україні проходитиме мала та велика приватизації активів вартістю більше 250 млн гривень та менше відповідно. Верховна Рада за поданням Кабміну повинна затвердити перелік об’єктів, що не підлягають приватизації.

Наразі приватизації не підлягають військові об’єкти, майно медичних установ, надра, корисні копалини, води, ліси, ядерні матеріали та установки, метро, ​​державні реєстри, майно Національної громадської телерадіокомпанії України (НГТУ), об’єкти культурної спадщини і т.д.

У той же час, об’єкти соціально-культурного призначення можна приватизувати тільки за умови збереження виду діяльності. Перепрофілювати можна тільки об’єкти, які не працюють більше трьох років і знаходяться в аварійному стані — але тільки не спортивні заклади, бази олімпійської та паралімпійської підготовки, фізкультурно-оздоровчі та спортивні споруди, лікувальні та лікувально-профілактичні заклади.

Об’єкти малої приватизації продаватимуть виключно на електронних аукціонах. А порядок великої приватизації об’єктів, що знаходяться у комунальній власності, зможуть установлювати самі місцеві ради.

У той же час, у законі зазначені особи, які не мають права на приватизацію:

  • юридичні та фізічні особи РФ;
  • потенційні покупці, зареєстровані у офшорних зонах з непрозорою структурою власності;
  • фізичні та юридичні особи, яки знаходяться під санкціями.

Відповідно до закону, оскаржити рішення про приватизацію можна протягом трьох років.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив, що на сьогодні в нашій державі є 3,5 тисячі підприємств з державною формою власності. Він висловив переконаність, що така ситуація є нонсенсом для України, тому що підприємства формують збитки для держави.

«Державний сектор є найбільшим джерелом корупції в Україні. Ми маємо це визнати і ліквідувати. Сьогодні ми говоримо про впровадження конкурентних і прозорих процедур», — зазначив голова уряду.

Нагадаємо, що 9 листопада, депутати ВР 258 голосами підтримали в першому читання законопроект №7066 «Про приватизацію державного майна», який був розроблений українським урядом.