Велика Британія у подальшому має намір підтримувати внутрішній аудит у Міністерстві оборони України
mil.gov.ua

Велика Британія у подальшому має намір підтримувати внутрішній аудит у Міністерстві оборони України

Сьогодні, 9 жовтня, у Києві, в Міністерстві оборони України відбулася зустріч представників вітчизняного оборонного відомства з міжнародними експертами з аудиту. Про це повідомляє Урядовий портал.

З української сторони були присутні заступник Міністра оборони Іван Руснак, директор департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Марина Бариніна та представники департаменту.

Делегацію міжнародних експертів представляли радник Міністерства оборони України та Генерального штабу ЗС України від Великобританії Філіп Джонс та виконавчий директор JC Audit Training LTD Джон Чесширз Великої Британії.

Мета зустрічі — визначення подальших кроків до удосконалення внутрішнього аудиту відповідно до рекомендацій наданих за результати зовнішньої оцінки внутрішнього аудиту Міністерства оборони України.

Під час зустрічі Іван Руснак затведив, що за підтримки міжнародних організацій у 2017 році понад 100 фахівців Міністерства оборони та Збройних Сил України вже пройшли навчання з внутрішнього аудиту за міжнародними стандартами. На черзі наступна група фахівців Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України.

«Велика Британія є надійним партнером, який надає допомогу в реформуванні вітчизняного оборонного відомства за стандартами НАТО і зокрема у сфері аудиту. Завдяки Програмі професійного розвитку було проведено семінари з внутрішнього аудиту та запобігання корупції, під час яких 146 фахівців Департаменту ознайомились як потрібно працювати за міжнародними стандартами», – зазначив Іван Руснак.

Перший заступник Міністра оборони України додав, що рекомендації від іноземних фахівців з внутрішнього аудиту та запобігання корупції запроваджені і частково вже реалізовані в життя, частина застосовується в роботі українськими фахівцями, а ще частину буде введено в дію рішенням керівника вітчизняного оборонного відомства.

За його словами, результати роботи і співпраці досить непогані, тепер українська сторона очікує на оцінку проведеної роботи.

mil.gov.ua

У відповідь Філіп Джонс затвердив, що українське оборонне відомство є першим серед відомств і державних структур, де було проведено незалежну внутрішню оцінку міжнародними експертами.

Він також наголосив, що Велика Британія в майбутньому підтримуватиме внутрішній аудит у Міністерстві оборони України як один із дієвих інструментів зниження корупції та побудови доброчесності та на перспективу акцент у своїй допомозі робити більше вже на практичну складову.