Вілкула не позбавили депутатської недоторканності

Вілкула не позбавили депутатської недоторканності

Верховна Рада провалила голосування за притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від «Опозиційного блоку» Олександра Вілкула.

“За” проголосували лише 137 парламентарів.

Проти зняття недоторканності з Вілкула голосували «Опоблоківці», а також Олександр Дроздик з «Народного фронту», Андрій Шипко з «Відродження» та Ігор Молоток з «Волі народу».

Крім того, не голосували та утрималися 30 депутатів від «БПП», 12 парламентарів від «Народного фронту», 5 «Опоблоківців», 4 депутати від «Радикальної партії Ляшка», 12 із «Відродження та 5 від «Волі народу».

Результати голосування

За звинуваченням прокуратури, Олександр Вілкул незаконно перевів землі колективної власності у користування Орджонікідзевського ГОКу під розробку кар’єра та приватній фірмі «Арт Ленд», таким чином знищив частину землі сільськогосподарського призначення та наніс державі шкоди на понад 5 мільйонів гривень.

Крім того, 4 жовтня Верховна Рада відмовилася надати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності ще одного депутата від “Опоблоку” – Сергія Дунаєва: “за” проголосували лише 125 парламентарів.

Як зазначено в поданні Генпрокуратури, нардеп не задекларував активів майже на 160 млн грн і частку в одному з товариств, що належить його дружині (ст. 366-1 ККУ).