Вирок організаторам "Одеської народної республіки": за сепаратизм дали трохи більше за 5 років

Вирок організаторам «Одеської народної республіки»: за сепаратизм дали трохи більше за 5 років

Малиновський районний суд Одеси 9 серпня виніс вирок у справі трьох організаторів «Одеської народної республіки». 

У рішенні суду йдеться, що їх визнано винними в незаконному поводженні з вогнепальною зброєю і боєприпасами (ч. 1 ст. 263 КК), підготовці до створення незаконних збройних формувань (ч.1 ст.14; ч.2 ст.28; ч.2, ч.3, ч.4 ст. 260 КК), підготовці до захоплення держустанов (ч.1 ст.14, ч.2 ст.28, ст.341), підготовці до викрадення зброї (ч.1 ст.14, ч.2 ст.262), а також в діях, спрямованих на захоплення державної влади (ч.1 ст.109 КК).

Засуджено уродженця Росії, який очолював громадську організацію «Одеський комітет ветеранів війни в Афганістані», колишнього депутата Одеської міської ради.

Другим засудженим є член Одеської обласної організації Спілки юристів України, який працював головним інженером у приватному підприємстві «МіГ-СП», екс-депутат Білгород-Дністровської міської ради.

Про третього фігуранта дані не оприлюднено.

Один із злочинців отримав 5 років і 1 місяць позбавлення волі, другий — 5 років і 2 місяці, третій — 5 років і 6 місяців. З урахуванням попереднього ув’язнення і завдяки «закону Савченко» суд зарахував до терміну покарання за 4 роки 10 місяців і 17 днів.

Згідно з рішенням, уродженець Росії в 2015 році вступив у злочинну змову з жителем міста Ізмаїл Одеської області і ще однією особою, яка перебувала на окупованій території України.

Зокрема, в Одеській області планувалося створити «Одеську народну республіку» або «Новоросію». З цією метою планувалося здійснювати напади на державні установи, організації, здійснювати їх силове захоплення і утримання, а саме на військові частини Болградського та Білгород-Дністровського районів Одеської області і на підрозділи поліції, прикордонників, СБУ, приміщення політичних партій «Правий Сектор» і «Свобода».

Також сепаратисти планували захоплення портів — Одеського, «Чорноморська», Іллічівського рибного порту, порту «Южний» тощо. Слідством встановлено, що зловмисники для досягнення задуманого провели ряд активних дій — збирали інформацію про військові об’єкти, вербували потенційних учасників збройного перевороту, запаслися зброєю, в тому числі, гранатометами тощо.

За словами одного із засуджених, це повинно було стати «другою російською весною».

Свій задум вони не встигли довести до кінця, тому що 9 квітня 2015 року були затримані правоохоронними органами України.

Крім того, сепаратистам повернуть вилучені кошти: третьому фігуранту 387,1 тис. дол., а його спільнику (колишньому депутату Білгород-Дністровської міськради) 21,45 тис. дол. Речові докази, в тому числі, кілька сотень набоїв, бойові гранати і гранатомети, підлягають знищенню.

До набрання вироком чинності трьох фігурантів відпустили під особисте зобов’язання без права виїзду за кордон.