Виставка, присвячена 100-річчю проголошення УНР, відкрилася в Києві
facebook.com/volodymyr.viatrovych

Виставка, присвячена 100-річчю проголошення УНР, відкрилася в Києві

На Майдані Незалежності в Києві біля фасаду будівлі Головпоштамту відкрилася виставка, присвячена 100-річчю проголошення Української Народної Республіки. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Укрінформ.

На відкритті виставки «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921» виступив голова Українського інституту національної пам’яті та співорганізатор виставки Володимир В’ятрович. Він зазначив, що експозиція розповідає історії десяти провідників національно-визвольного руху та детально висвітлює різні аспекти спроб створення української держави в 1917-1921 роках.

«Виставка присвячена тому, щоб показати за допомогою світлин, з допомогою документів як українці виборювали свою незалежність, показати здобутки, а також показати помилки… Одним із найважливіших для нас місій в переповіданні історії є те, щоб показувати ті помилки, які вчинили наші попередники для того, щоб ми їх не повторили», — підкреслив він.

Голова Інституту національної пам’яті розповів, що в експозиції використано широкий спектр матеріалів — від архівних документів і музейних експонатів до маловідомих фото з приватних колекцій.

«У виставці використано близько 250 фотографій та документів. Ми намагалися використати якомога більше нових фотографій та документів, які дотепер невідомі, а готували виставку близько півроку», — зауважив В’ятрович.

На виставці є окремі стенди, присвячені Центральній Раді, Гетьманату, Директорії УНР і ЗУНР, Українському Криму і Українському флоту, військовому будівництву та дипломатії, освіті і культурі, українським грошам і державній символіці.

Згідно з повідомленням, виставка буде доступна глядачам протягом декількох місяців. Упродовж цього часу всі охочі зможуть переглянути експозицію біля фасаду Головпоштамту за адресою: вул. Хрещатик, 22.