ЄС не визнає «вибори» у Криму — про що ще на брифінгу розповіла Могеріні
zik.ua

ЄС не визнає «вибори» у Криму — про що ще на брифінгу розповіла Могеріні

12 березня 2018 року відбулася зустріч Президента України Петра Порошенка з Віце-Президентом Європейської Комісії — Високим Представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федерікою Могеріні у рамках її візиту до України. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на 5 Канал.

Могеріні запевнила, що ЄС і надалі буде надавати свою підтримку щодо територіальної цілісності та суверенітету України. Також вона відзначила прогрес України у здійсненні реформ. Далі пропонуємо ознайомитися з основними положеннями, які було обговорено на брифінгу.

Про політичний статус Криму

Під час брифінгу Федерікою Могеріні було зазначено, що Євросоюз не визнає результати виборів президента Росії в окупованому Криму та продовжить санкції проти Кремля.

«Для нас важливо, що цей візит відбувається буквально за кілька днів до четвертої річниці незаконної анексії Криму та Севастополю. Ми не визнаємо цю незаконну анексію. Ми продовжимо впроваджувати нашу політику щодо невизнання цієї анексії. Також продовжуватимемо засуджувати порушення міжнародного права і не визнаємо вибори, що будуть проводитися у Криму та продовжимо санкції», — повідомила представник Єврокомісії.

Про підтримку України у боротьбі з Росією

За словами Федеріки Могеріні, Європейський союз незмінно підтримуватиме прагнення України до незалежності та суверенітету. Російська Федерація повністю відповідальна за ситуацію на Донбасі, тому ЄС надалі підтримуватиме економічні санкції.

«Ми обговорили конфлікт на сході України. Всі зусилля, які ми робимо для повного впровадження Мінських угод, спрямовані на відновлення повного суверенітету та територіальної цілісності України», — сказала Могеріні.

Заклик України відмовитися від участі у проекті «Північний потік-2»

У свою чергу, Україна закликає країни-члени Європейського союзу відмовитися від участі у проекті «Північний потік-2», адже представники РФ маніпулюватимуть питанням газопостачання для досягнення своїх геополітичних цілей.

«Перше: «Газпром» остаточно втратив імідж надійного партнера в енергетичній сфері для Європейського союзу і України. Друге: «Газпром», а точніше — Кремль, чітко засвідчив намір використовувати і в майбутньому питання газопостачання до Європи як засіб геополітичної боротьби, свідомо нехтуючи і контрактними зобов’язаннями, і правосуддям. Україна ще раз звернулася до Європейської комісії, держав-членів ЄС відмовитися від намірів будівництва «Північного потоку-2» як проекту, який загрожує енергетичній безпеці як України, так і ЄС», — зазначив Петро Порошенко.

Повну версію брифінгу ви можете переглянути нижче.

Нагадаємо, що Рада Європейського Союзу продовжила економічні санкції проти Росії до 31 липня 2018 року.