З 1 січня на кордоні буде біометричний контроль, - Порошенко
president.gov.ua

З 1 січня на кордоні буде біометричний контроль, — Порошенко

Як повідомляє офіційний сайт Президента, Україна запроваджує з 1 січня 2018 року правила перетину кордону для громадян з країн, які становлять ризики для України, за біометричними паспортами.

Нагадаємо, що сьогодні Президент України відвідав відкриття центру надання адміністративних послуг в Харкові. Під час заходу він заявив, що система фіксації біометричних даних в пунктах пропусків через державний кордон, дасть можливість повноцінно запрацювати єдиною національною системою біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства.

Перелік відповідних країн затверджується Кабінетом Міністрів України.

Глава держави повідомив, що прискореними темпами створюється система фіксації біометричних даних в пунктах пропуску через державний кордон.

«Це не означає, що буде заборона, але під час перетину кордону пункти пропуску мають бути оснащені відповідним обладнанням і буде забезпечення фіксація цих біометричних даних», — підкреслив Президент.

За словами Президента, процедура буде проходити в три етапи. Перший – людина може подати попереднє повідомлення про те, що вона збирається в Україну і перетнути кордон, відповідно – база даних і прикордонники будуть до цього готові. Другий – безпосередня фіксація даних на кордоні, біометричного паспорта, або біометричних даних,  і третій – фіксація людини в місці, де вона планує перебувати.