Загострення в Азовському морі: ФСБ Росії затримала за добу 7 суден, що йшли в українські порти
Andrii Klymenko

Загострення в Азовському морі: ФСБ Росії затримала за добу 7 суден, що йшли в українські порти

Російські спецслужби затримали в Азовському морі в понеділок, 9 липня, 7 торговельних суден, ще 4 – кількома днями раніше, які слідували в Маріуполь і Бердянськ. Про це повідомила віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд, передає Інтерфакс-Україна.

«Сьогодні ФСБ Росії в Азовському морі затримали 7 торговельних суден, які йшли або до Маріуполя або в Бердянськ. Кількома днями раніше таких суден було 4. Ця загроза була передбачуваною, але з нею ніхто не працював. Ця загроза означає тільки зростання російської агресії. Це продовження війни», – сказала Сироїд.

Крім того, раніше Андрій Клименко, засновник ініціативи «Майдан закордонних справ», також повідомляв про загострення кризи в Азовському морі, вказавши на те, що “це новий рекорд — 4 липня було 5″.

«8.07.18 з 00:30 до 23:00 катери берегової охорони прикордонної служби ФСБ РФ перехопили 6 (шість) суден, що йшли до/з Бердянська або Маріуполя (район перехоплення помічений на Карті 1 жовтим маркером). Ще одне судно було перехоплене близько 01:00 в ніч на 09.07.18 в тому ж районі», — пише Клименко.

Район перехоплення помічений жовтим/ Andrii Klymenko

Він зазначив, що уповноважені захищати експортні шляхи до/з українських портів в Азовському морі понад 2 місяці роблять вигляд, що нічого не відбувається.