Захід має надати Україні зброю і розмістити на Донбасі миротворців, – Расмуссен
facebook.com/andersfoghrasmussen

Захід має надати Україні зброю і розмістити на Донбасі миротворців, – Расмуссен

Колишній Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що для того щоб припинити кровопролиття на Донбасі, Заходу слід надати Україні сучасну оборонну зброю й розмістити вздовж кордону із РФ миротворців ООН. Про це повідомляє Укрінформ.

Таку думку данського політика оприлюднили в статті для провідного канадського друкованого видання «The Globe and Mail».

«Європа, Канада та США зараз мають можливість посприяти політичному вирішенню цієї війни: по-перше, надавши українським військовим оборонне обладнання і, по-друге, розгорнувши на Донбасі потужну миротворчу місію ООН», — пише Расмуссен.

Він нагадав, що Росія сама подала пропозицію про розміщення сил ООН в Україні до Радбезу.

«Московський проект резолюції виявився типовим путінським блефом, що порушує кілька принципів ООН, тобто є неприйнятним у чинному вигляді. Але замість того, аби відкидати його, Захід повинен викрити блеф і перетворити за допомогою батога і медяника московську пастку на вікно для досягнення миру», — стверджує екс-генсек.

Він запевнив, що якщо Росія виведе свої війська й відновить суверенітет України, захід зможе запропонувати полегшення санкційного режиму. Зняття всіх санкцій можливе лише після повного виконання РФ своїх зобов’язань.

Андерс Фог Расмуссен додав, що міжнародна спільнота може уникнути заморозки конфлікту, якщо грамотно сформує мандат миротворчої місії.

«Радбез може уникнути цього провівши червоні лінії. По-перше, наполігши, що місія розміщатиметься уздовж усього українсько-російського кордону, аби не перетворювати лінію зіткнення на новий де-факто кордон. По-друге, миротворці повинні захищати населення та інфраструктуру, а не лише міжнародних спостерігачів у цій зоні», — йдеться у статті.