Законопроект про реінтеграцію Донбасу майже готовий — І. Луценко

Законопроект про реінтеграцію Донбасу готовий на 99%, та є запитання щодо включення в нього питання щодо миротворців, оголосила журналістам на брифінгу представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко. Про це повідомляє УНІАН. 

«Єдиний момент, який зараз проговорюється, це включення в цей законопроект миротворців чи місії миротворців, які можуть бути запропоновані, і про що президент України буде говорити в своєму виступі на генеральній асамблеї ООН», — зазначила Луценко. Вона додала, що такий пункт буде доданий в текст проекту закону після консультацій з експертами країн Нормандської четвірки.

Нагадаємо, в червні 2017 року секретар РНБО Олександр Турчинов заявляв, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію та перейти до нового формату захисту від гібридної війни з РФ. Він підкреслював, що необхідно не просто визнати окремі райони Луганської і Донецької областей окупованими Росією, а на законодавчому рівні прописати засади державної політики щодо їхнього визволення.

20 червня Петро Порошенко за результатами переговорів з Дональдом Трампом повідомив, що законопроект стосовно реінтеграції Донбасу буде представлено міжнародним партнерам України. Лідер парламентської фракції БПП А. Герасимов повідомляв, що положення законопроекту щодо реінтеграції Донбасу в найближчий час будуть винесені на громадське обговорення.