Зеленський пояснив, чому не має підстав звільнити Авакова

Зеленський пояснив, чому не має підстав звільнити Авакова

Володимир Зеленський підкреслив, що відставка Міністра внутрішніх справ Авакова входить до компетенції парламенту, а не президента.


Президент Володимир Зеленський розглянув петицію за відставку Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і заявив, що він не має таких повноважень. Про це йдеться у відповіді Зеленського на сайті Адміністрації Президента.


При цьому Зеленський подякував підписантам петиції про відсторонення від виконання службових обов’язків і звільнення глави МВС Арсена Авакова за їх громадянську позицію.


«Аналіз чинного законодавства свідчить, що відсторонення або звільнення з посади посадових осіб Президентом України можливе стосовно тих осіб, які призначаються Президентом України. З огляду на конституційні засади поділу державної влади та правового порядку в Україні, законодавчо визначені підстави для участі Президента України в усуненні з посади і прийнятті рішення про звільнення з посади Міністра внутрішніх справ України поки відсутні «, – відповів президент.


Зокрема, Зеленський нагадав, що умови і порядок відсторонення посадової особи передбачені Кримінальним процесуальним кодексом як міра забезпечення кримінального провадження.
У свою чергу звільнення з посади Міністра внутрішніх справ належить до повноважень Верховної Ради і здійснюється шляхом прийняття відставки за поданою заявою, за поданням прем’єр-міністра або ж за власною ініціативою.