Жослін Гітон розповів про умови надання Україні фінансової допомоги
facebook.com/EUinfocentres

Жослін Гітон розповів про умови надання Україні фінансової допомоги

В інтерв’ю «Українським новинам» перший секретар відділу торгівлі та економіки Представництва ЄС в Україні Жослін Гітон розповів про інвестиційний клімат, сподівання, покладені Європою на Україну та умови отримання чергового траншу фінансової допомоги. 

У розмові Жослін Гітон підкреслив, що попри набуття чинності Угодою про асоціацію, не варто очікувати кардинальних змін у торговій сфері. Він зазначив, що частина угоди, яка передбачає створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, вже діє півтора року. Однак тепер угода повністю набуває чинності й не залишається сумнівів, що вона буде діяти.

Крім того, Ж. Гітон додав, що набуття чинності — це лише початок процесу. Він відзначив, що між Україною і ЄС діє режим вільної торгівлі, однак ідеться також про запровадження відповідних стандартів і норм, аби Україна могла стати частиною європейського ринку. З точки зору пана Гітона, процес адаптування до стандартів ЄС триватиме багато років.

Жослін Гітон також відмітив, що другий рік поспіль, відбувається збільшення товарообороту між Україною та ЄС. Зростання у 2017 році склало 26%. Він підкреслив, що це хороший результат, але Європа очікує ще кращого, адже наразі сторони угоди лише повертаються до докризового рівня торгівлі.

Як вважає Ж. Гітон, також багато залежить від роботи всередині країни, зокрема тієї, що виконують уряд і парламент. Він підкреслив, що дуже важливо, щоб Україна повністю належним чином впровадила положення про ПВЗВТ, і результати обов’язково будуть.

З приводу заяви Валдіса Домбровскіса про те, що Україна має час до 4 січня 2018 року, аби виконати умови для отримання наступного траншу макрофінансової допомоги, Ж. Гітон наголосив, що терміни є суто технічним питанням. Він додав, що строки надання кожного траншу були встановлені тоді ж, коли було прийнято програму макрофінансової допомоги.

Пан Гітон наголосив, що Європа усе ще чекає, щоб усі умови, про які йшлося раніше, було виконано. Ці питання, зазначив він, неодноразово обговорювали з українськими політиками посадовці ЄС. Він додав, що Євросоюз продовжує майже щоденний діалог з українською владою аби вирішити ці питання і сподівається на його вирішення у встановлені строки.

Насамкінець  Ж. Гітон зазначив, що можлива технічна затримка у декілька тижнів між прийняттям рішення та безпосередньою виплатою, але якщо все буде добре, то транш буде наданий на самому початку наступного року.