Похвальна ініціатива - школярі з Черкас створили додаток "Знайди чисту воду"

Похвальна ініціатива — школярі з Черкас створили додаток «Знайди чисту воду»

Учні Черкаської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату дослідили джерела питної води у Черкасах. На основі результатів дослідження школярі у співпраці з програмістами створили мобільний додаток «Знайди чисту воду», який показує де в місті можна випити води.

Проект школярі створили у рамках міжнародного екологічного фестивалю. Ще під час літніх канікул діти почали свою роботу по дослідженню джерел питної води — колонок, точок продажу бутельованої води, питних фонтанчиків. Всього учні зробили 150 аналізів на вміст твердих речовин. Для цього придбали спеціальний тестер. Крім того, під час дослідження учні активно співпрацювали з місцевою санепідемстанцією.

«Результатом нашої роботи є Android-додаток «Знайди чисту воду». Таке рішення допоможе знайти якісну воду як найближче до вас та підкаже коли і за яку ціну її можна придбати, чи просто набрати безкоштовно. Це карта міста Черкаси, на яку нанесені різні мітки відповідно від джерела питної води. По натисненню на мітку виводиться інформація про місце розташування джерела, час його роботи, якість води та ціну, якщо така є», — йдеться на сайті школи.

Знімок екрану додатку

До кожної точки додана інформація про вміст твердих речовин, який показує чи безпечно для здоров’я вживати цю воду. Наприклад, якщо показник вмісту твердих речовин перевищує 300 ppm, воду вживати не рекомендується. А от вода з показником, що перевищує 1000 ppm, є взагалі непридатною для вживання.

До слова, найчистішою в місті виявилася бутельована вода, а от якість води з колонок та бюветів залишає бажати кращого.

Скачати мобільний додаток для пристроїв Android можна на сайті школи-інтернату. Надалі учні планують удосконалити додаток, провівши комплексне дослідження. Після оновлення додатку, до нього будуть внесені усі параметри якості води.