За час окупації в Криму на 97% зменшилася кількість учнів, що навчаються українською
mil.gov.ua

За час окупації в Криму на 97% зменшилася кількість учнів, що навчаються українською

На окупованому півострові у поточному році лише 0,2% учнів загальноосвітніх шкіл навчаються українською мовою. Це всього 318 дітей. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на інформацію Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

Під час прес-конференції «Презентація 21-ї доповіді ООН щодо ситуації з правами людини в Україні» Фіона Фрейзер, голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, оприлюднила інформацію про зниження за чотири роки окупації на 97% кількості учнів, які в Криму навчаються українською мовою.

«Впродовж останніх чотирьох років ми відзначили різке зниження – на 97% – кількості учнів у державних школах, які отримують освіту на їхній рідній українській мові», — сказала Фрейзер.

Як вказано в доповіді, в поточному навчальному році лише 318 учнів загальноосвітніх шкіл Криму навчаються українською.

Крім того, за інформацією місії ООН, різко зменшилася і кількість учнів, які вивчають українську мову як предмет, обраний курс або у рамках позашкільного навчання. Порівняно з навчальним роком 2016/2017, коли в Криму нараховувалося 12 892 дитини, які вивчали українську, в поточному році таких дітей лише 6 400. Зменшення відбулося практично на 50%.

Також у доповіді йдеться про те, що на окупованому півострові близько 5,6 тисячі учнів (3% учнів загальноосвітніх шкіл) отримують освіту кримськотатарською мовою.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що причетним до «виборів» у Криму українцям загрожує до 15 років позбавлення волі.