Депутати Львівської облради вимагають оголосити персонами нон ґрата двох польських політиків
polukr.net

Депутати Львівської облради вимагають оголосити персонами нон ґрата двох польських політиків

Депутати Львівської облради ухвалили рішення звернутися до МЗС та СБУ із закликом визнати персонами нон ґрата двох польських політиків — держсекретаря канцелярії президента Адама Квятковського та депутата польського парламенту Роберта Вінніцкі.

«Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Міністерства закордонних справ, Служби безпеки України щодо ксенофобських заяв польських урядовців, виголошених біля пам’ятника 25 лютого 2018 року на місці с. Гути Пеняцької в Бродівському районі на Львівщині» було включено до порядку денного ЛОР. Проект рішення ініціював голова фракції партії ВО «Свобода» Олег Панькевич. За нього проголосувало 56 депутатів (всього у раді 84 депутати).

Нагадаємо, 25 лютого на території колишнього села Гута Пеняцька на Львівщині польська офіційна делегація вшанувала пам‘ять поляків, убитих тут 28 лютого 1944 року. Під час церемонії державний секретар канцелярії президента Польщі Адам Квятковський зачитав звернення президента Польщі, у якому українських націоналістів звинуватили у «геноциді» поляків.

Адам Квятковський. Фото: polukr.net

Крім того, під час цієї сесії депутати підтримали і рішення про звернення щодо реагування на антиукраїнські виступи біля Посольства України у Варшаві.

«Львівська обласна рада висловлює своє обурення подіями, що відбулися 19 березня 2018 року біля Посольства України у Варшаві, коли група радикалів із символікою польських організацій спалила портрети Героїв України Степана Бандери та Романа Шухевича», — йдеться у повідомленні на сайті ЛОР.

Депутата польського парламенту Роберта Вінніцкі вимагають визнати персоною нон ґрата через участь в антиукраїнській акції біля Посольства України, під час якої той розтоптав на камери червоно-чорний прапор.

«Особливо цинічним виглядає те, що зазначені дії відбулися за участі депутата Сейму Республіки Польща Роберта Вінніцького, який вчинив наругу над символом національно-визвольної боротьби України – червоно-чорним прапором і розтоптав його перед камерами».

«З огляду на це, ми, депутати Львівської обласної ради, вимагаємо від Міністерства закордонних справ України та СБУ негайної і жорстокої реакції. Зокрема, вважаємо необхідним оголосити згаданого депутата Сейму Республіки Польща персоною, не бажаною для перебування в Україні», — йдеться у тексті звернення.

Нагадаємо, польські націоналістичні організації 19 березня провели під Посольством України у Варшаві акцію. Під час акції спалили портрети Степана Бандери і Романа Шухевича. Посольство України в Польщі засудило акцію і назвало її «антиукраїнською пропагандою».

До цієї акції долучився і вищезгаданий Роберт Вінніцкі. За інформацією українського журналіста Євгена Приходька, «посол польського Сейму Роберт Вінніцкі поклав на землю червоно-чорний прапор і став на нього зі словами «це бандерівська ганчірка»». Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, додавши відповідне фото.

Роберт Вінніцкі. Фото: facebook.com/prihodkoevgeniy