На Одещині сімейна пара утримувала майже сотню рабів

На Одещині сімейна пара утримувала майже сотню рабів

Поліція затримала 13 членів етнічної міжрегіональної організованої злочинної групи, яка займалась трудовою експлуатацією людей. Про це повідомляє прес-служба Нацполіції.

Сімейна пара — громадянин Грузії і громадянка України, віком 38 років — організували в Одеській області сільгосппідприємство. Там кілька років безкоштовно працювало близько сотні людей. Їх обманом заманювали на роботу спеціальні вербувальники.

«13 членів злочинного угруповання затримано. Під час обшуків вилучено зброю, автомобілі, серед них — Mercedes і BMW та мільйон гривень готівкою», — розповів голова Нацполіції Сергій Князєв.

Як зазначають в поліції, рабів обманом заманювали на роботу спеціальні вербувальники. Псевдорекрутинг проводився переважно на залізницях. Підшукували соціально незахищених людей, яким обіцяли роботу, стабільну зарплату у 450-500 гривень в день, житло та харчування.

Натомість у них відбирали документи і телефони, змушували безкоштовно працювати у полі по 13 годин, а незгодних били. За кожного доставленого «раба» вербувальники отримували по 500 гривень.

Як зазначають у прес-службі поліції, операція по викриттю злочинної групи тривала 4 місяці. Затримали злочинців у той момент, коли вони саджали до мікроавтобусу нових жертв. Слідчими розпочато кримінальне провадження за ст.149 (Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини) ККУ.

Наразі двох потерпілих доставлено до лікарні Одеси, інші знаходяться в Києві, проходять медогляд.