У Запоріжжі вигнали священика через його проукраїнську позицію
facebook.com/profile.php?id=100001284527914

У Запоріжжі вигнали священика через його проукраїнську позицію

Московський патріархат УПЦ позбавив парафії священика Ігоря Савву за проукраїнську позицію та молитви за Збройні сили України. Про це повідомляє ТСН.Ранок.

Отець Ігор, за словами вірян, відмовлявся згадувати у проповідях російського патріарха Кирила та повсякчас молився за перемогу України та ЗСУ. За це неодноразово отримував попередження про покарання, а наразі священика позбавлено єпархії.

Повідомити про це до церкви прийшли представники єпархії у супроводі молодиків. Церкву ті покинули лише після виклику поліції. На місце також прибув Митрополит Запорізький та Мелітопольський Лука, проте спілкуватися з вірянами та журналістами відмовився.

«Якщо на Україну напали, то це зло, і церква не може бути осторонь цього зла, вона повинна висловити свою думку. Тому, напевно, це найголовніша тема, через яку висловлювалися до нас претензії, до мене особисто», — заявив Ігор Савва.

До слова, отець Ігор на своїй сторінці у Facebook і раніше неодноразово заявляв про свою позицію, а також критикував патріарха Кирила за «інкорпорованість в російську вертикаль влади»:

«Він виконує цілком політичні завдання на високому міждержавному рівні. У той же час постійно повторюючи мантру про церкви поза політикою. І дійсно, коли питання відстоювання державних або національних інтересів стосуються Росії, то Кирило не гребує ними займатися, коли Україна — тоді вони поза політикою», — йдеться в одному з дописів отця Ігоря.

Фото зі сторінки отця Ігоря facebook.com/profile.php?id=100001284527914

Відповідаючи в коментарях на своїй сторінці, отець Ігор розповів, що зараз відчуває лише полегшення і жодного бажання повертатися не має. Проте це не означає припинення служіння, священик вже шукає приміщення.

Нагадуємо, це не перший скандал за участі Московського патріархату. Раніше в тому ж Запоріжжі священик Московського патріархату відмовився відспівувати загиблого 2-річного хлопчика через те, що він хрещений у Київському патріархаті. Це стало причиною акції по всій Україні «Принеси ляльку», коли до дверей церков Московського патріархату приносили дитячі ляльки на знак обурення.