Поранені бійці АТО прибули у Вашингтон бігти марафон
Ukrainian Marathon Team Arrival at Dulles International Airport/Facebook

Поранені бійці АТО прибули у Вашингтон бігти марафон

Десять українських воїнів, які отримали поранення в АТО і зараз проходять реабілітацію, прибули до Вашингтона для забігів на 10 км і марафонську дистанцію – 42 км 195 м, які відбудуться в американській столиці в неділю. Про це повідомляє Укрінформ.

Команду воїнів зустріли в аеропорту представники української громади, Посольства України в США та небайдужі до подій в Україні.

«22 жовтня наша команда планує вийти на марафон. Троє учасників бігтимуть 42 км, один із них долатиме дистанцію на адаптованому триколісному велосипеді. Ще семеро хлопців бігтимуть 10 км», — розповів уповноважений Президента України з питань реабілітації поранених учасників АТО Вадим Свириденко, який також долатиме 10-кілометрову дистанцію.

За словами Вадима, всі хлопці мали поранення різного ступеню тяжкості, «але всі тренувалися й готові на сьогодні як фізично, так і морально», тому він сподівається побачити гарні результати.

Один із учасників забігу на 42 км, нацгвардієць Олександр Маланич розповів, що вперше долатиме марафон, хоча раніше бігав на 20 і 30 км під час тренувань. Він отримав осколкове поранення в АТО в районі села Закотне, після цього пройшов лікування, курс реабілітації і був відібраний для забігу.

На запитання, з яким настроєм він прибув до Вашингтона, Олександр відповів: «З найкращим!» Він зізнався, що з дитинства мріяв побувати в Америці, й нарешті його мрія здійснилася.

Учасники забігу розповіли про те, що після АТО вони й надалі готові відстоювати честь України, тепер на міжнародних спортивних майданчиках. Крім того, це приклад і для інших поранених, який свідчить, чого насправді можна досягти завдяки своїм внутрішнім силам і бажанню.

Нагадаємо, Збірна України завершила змагання серед військових і ветеранів Гри Нескорених, які проходили в Канаді, з 14 медалями.