Суд конфіскував ФК "Металіст" у Курченка
facebook.com/MetalistFC

Суд конфіскував ФК «Металіст» у Курченка

Майнові права на харківський футбольний клуб «Металіст» було судом конфісковано в олігарха Сергія Курченка на користь України. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на генпрокурора Юрія Луценка та міністра юстиції Павла Петренка. 

Генеральний прокурор і керівник Мін’юсту заявили про це під час прес-конференції у Харкові.

«Спільно з міністром ми можемо з гордістю повідомити, що футбольний клуб «Металіст» буде належати не втікачам-клептократам, а харків`янам», — наголосив Луценко. Він додав, що конфіскація харківського ФК є вже другим прикладом повернення активів у власність держави після Одеського нафтопереробного заводу.

У свою чергу міністр юстиції Павло Петренко запевнив, що зробить усе необхідне щоб забезпечити швидке повернення футбольного клубу до державної власності . «Я хочу подякувати генпрокурору за те, що слідчі і прокурори домоглися в суді вироку про конфіскацію. З мого боку, органи юстиції забезпечать оперативну процедуру повернення в державну власність даного об’єкта», — зазначив він.

Як відомо, у грудні 2012 року тодішній президент «Металіста» Олександр Ярославський склав свої повноваження і продав клуб Сергієві Курченку. На загальних зборах 7 лютого 2013 року акціонери ПАТ «ФК Металіст» обрали Курченка новим президентом футбольного клубу.

З 2016 року клуб через фінансові проблеми припинив брати участь у чемпіонаті України з футболу. В цьому році команда не бере участі у жодних змаганнях під егідою ПФЛ, ААФУ чи ХОФФ.