16-річна дівчинка зі Львова поїде зі своїм винаходом на олімпіаду геніїв у США
lovelylife.in.ua

16-річна дівчинка зі Львова поїде зі своїм винаходом на олімпіаду геніїв у США

Учениця 11 класу зі Львова Софія Петришин винайшла прилад, що допоможе людям із порушенням зору в соціалізації. У червні вона представить його у Нью-Йорку на Міжнародній олімпіаді геніїв. 

Як повідомляє  24 канал, створений прилад перетворює електронну інформацію в текст шрифтом Брайля.

«Це така деталь, яку ви включаєте, вибираєте файл, який вам потрібно прочитати, натискаєте кнопку і починається його зчитування. Тобто зараз незрячі можуть зчитувати з SD-карти файли. В майбутньому його хочеться, звичайно ж, розширити, щоб передавати інформацію бездротово», — розповіла 11-класниця.

Винахід Софії Петришин. Фото: скріншот з відео

Дівчина навчається в 11 класі НВК «Школа-ліцей «Оріяна» та займається у секції інформатики Львівської обласної МАН.

«Я вирішила, що незрячим було би вигідно зчитувати інформацію з комп’ютера за допомогою якогось приладу. У світі є аналоги моєму винаходу, але вони коштують від 2 до 5 тис. доларів, і є фактично недоступними для українців. Тому з вересня минулого року я почала працювати над своїм проектом», — ділиться Софія.

Софія Петришин. Фото: Новое время

Роботу над пристроєм Софія розпочала для конкурсу Малої академії наук. Зі своїм винаходом дівчина також перемогла в конкурсі “Intel Техно Україна”. Тепер львівська винахідниця представить його на Міжнародній олімпіаді геніїв, яка відбудеться у Нью-Йорку в червні 2018 року. Це олімпіада, в якій беруть участь школярі з усього світу. Переможці отримають можливість навчатися в США і щомісячну стипендію.

Надалі Софія планує вдосконалювати свій проект.

«Мені було б цікаво застосувати таку ідею, як перекладання на шрифт Брайля банківських систем у банкоматах. Тобто та інформація, яка виводиться на екран, виводилася б і поруч із якимись клавішами, щоб незрячий міг відчувати і розпізнавати цю інформацію»,
— поділилася Софія.

Софія представила свій винахід міському голові Андрію Садовому, який пообіцяв підтримати юну винахідницю.

Зустріч Софії з міським головою. Фото: Освітній портал Львівщини