У Києві зростуть тарифи на холодну воду
flickr.com/_katattack

У Києві зростуть тарифи на холодну воду

Київводоканал планує підняти тарифи на холодну воду і водовідведення з 2018 року. Про це повідомляє прес-служба компанії.

23 серпня відбулось відкрите обговорення пропозицій Київводоканалу щодо встановлення на 2018 рік тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення.

Таку необхідність пояснюють подорожчанням електроенергії, паливно-мастильних матеріалів, реагентів, а також зміною рівня амортизаційних відрахувань, ремонтів основних засобів і підвищенням зарплати.

«Ступінь зносу основних фондів Київводоканалу становить біля 80%, що призводить до підвищення аварійності на мережах. Так, з понад 4 тис. км водопроводу половина майже повністю зношена. У каналізаційному господарстві на 90% замортизована чверть з 2,6 тис. км мереж. Для підтримки їх у робочому стані необхідні значні фінансові та трудові ресурси», — зазначила директорка Департаменту економіки та фінансів Ірина Кирилюк.

Частка плати за холодне водопостачання та водовідведення у загальній платі за комунальні послуги, навіть за умови зміни тарифу, в середньому становитиме біля 5 %.

Згідно з протоколом обговорення ціни на холодну воду і водовідведення будуть виглядати так:

9,47 грн – за 1 кубометр холодної води;

8,99 грн – за 1 кубометр водовідведення.

На сьогодні кияни платять за холодну воду 7,59 грн, за водовідведення – 6,61 грн.