Активісти презентували під Радою цигарки "Шкільні"
Активісти ГО «Життя» під час акції біля будівлі ВР у Києві. Фото — Ратинський В’ячеслав / УНІАН.

Активісти презентували під Радою цигарки «Шкільні»

Сьогодні, 6-го листопада, під стінами українського парламенту проходила соціальна акція, під час якої презентували цигарки «Шкільні». У такий спосіб активісти хотіли привернути увагу до проекту закону № 4030а про заборону розміщення сигарет у вітринах магазинів. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Вечірній Київ.

Організатори заходу хочуть звернути увагу на те, що в нашій країні діти та підлітки бачать яскраві пачки цигарок у вітринах будь-яких кіосків. Згідно з даними досліджень, така ситуація на 64% збільшує ризики того, що діти почнуть курити. Виробники тютюнових виробів намагаються зробити пачки сигарет привабливими для дітей, адже саме в цій ніші споживачів з’являється багато нових курців. До того ж, відповідно до статистичних даних, понад 60% дорослого населення почали курити у віці до 18 років.

«Зверніть увагу на вітрини кіосків, які знаходяться в безпосередній близькості біля шкіл, на зупинках громадського транспорту – вони рекламують сигарети. Ми повинні захистити дітей від цієї агресивної пропаганди тютюнових виробів. Для цього необхідно ухвалити законопроект №4030а. Ми розраховуємо на підтримку народних депутатів, віримо, що вони так само, як і ми, не хочуть, аби діти курили, тому ухвалять цей важливий законопроект про заборону видимого розміщення сигарет в місцях продажу», ― підкреслила Лілія Олефір виконавчий директор ГО «Життя» Лілія Олефір.

В акції також взяв участь головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка.

«Середній вік початку куріння в нашій країні – 12-13 років. Але є діти, які починають раніше. Такі діти частіше хворіють на бронхіальну астму, хронічний бронхіт. Ми повинні пам’ятати що нікотин – це наркотик, який впливає на головний мозок і він спотворює нормальну роботу мозку», — підкреслив лікар.

Нещодавно у столиці презентували кампанію проти дитячого куріння.