Аваков презентував у Торонто книгу "Добробати. Історія подвигу батальйонів, що врятували країну"
twitter.com/MVS_UA

Аваков презентував у Торонто книгу «Добробати. Історія подвигу батальйонів, що врятували країну»

4 вересня у театрі Інституту Святого Володимира у Торонто відбулася презентація англійського та українського видання книги «Добробати. Історія подвигу батальйонів, що врятували країну». Про це повідомляє Урядовий портал.

Книга окреслює 2014-2105 роки, коли для збройного опору російській гібридній агресії у складі МВС України була створена система добровольчих підрозділів.

На презентації були присутні Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, його заступник Вадим Троян, Посол України в Канаді Андрій Шевченко, радник міністра, екс-боєць 20-го батальйону територіальної оборони ЗСУ Євген Тєрєхов, члени української команди INVICTUS GAMES, які щойно відкрилися в Торонто, представники Уряду Канади та громадських українських і волонтерських організацій у Канаді.

Проект «Добробати» ‑ це хроніка історії руху та роздуми над його природою, понад 30 спогадів від тодішнього військово-політичного керівництва України, командирів, новостворених добровольчих підрозділів, політиків, волонтерів, журналістів, громадських діячів і звичайних бійців.

«Ми вдячні міжнародному співтовариству за потужну підтримку нашої держави на світовій арені. Саме завдяки цій єдності, вдається суттєво стримувати загарбницькі апетити російського агресора. Ми вдячні кожному іноземному громадянину, а особливо представникам численної української діаспори у Канаді, за допомогу, яку вони надали для відновлення оборонного потенціалу нашої держави. Повірте, кожен долар чи євро, перераховані українським волонтерським організаціям, кожна одиниця спорядження, одягу та амуніції надіслана на фронт у бойові українські підрозділи на Донбас, кожна виголошена промова чи прийнята світовою спільнотою резолюція за Україну ‑ це реальна допомога у захисті цивілізованої демократичної Європи і всього вільного західного світу», ‑ зазначив очільник МВС.

 

twitter.com/MVS_UA

«В Україні війна. Я досі не можу цього усвідомити. А тоді, у 2014 році, здавалося, що ти дивишся фільм. Проводжаєш друзів на війну ‑ це фільм, збираєш свій рюкзак ‑ фільм, потрапляєш під обстріл ‑ фільм. Тоді, у 2014 році нас застали зненацька. І зараз, якби мене запитали, як нам вдалося відстояти Україну, яку цілеспрямовано залишали без війська, я не вагаючись відповім – це все наші чоловіки-добровольці. Вони не думали про гроші, не думали, що залишають роботи – вони рушали виконувати священний обов’язок – боронити Батьківщину. Я пишаюся тим, що був з цими добровольцями в одних окопах. Про цих людей варто знати, про них варто писати, про них повинні пам’ятати», ‑ зазначив Вадим Троян.

Книга «Добробати. Історія подвигу батальйонів, що врятували країну» ‑ перше видання про історію добровольчого руху в Україні. Створення добробатів, їхній бойовий шлях і сучасний стан ‑ усе це зібрано з уст учасників подій, політиків, військових, громадських діячів та волонтерів. Книга вийшла у 2016 році накладом понад 10 000 примірників. Значна частина екземплюрів була презентована учасникам тих подій та родинам загиблих. А видання було представлено на Львівському та Київському книжкових форумах.