День знань у прифронтовій Авдіївці
facebook.com/ato.news

День знань у прифронтовій Авдіївці

Як повідомляє прес-центр АТО, цього року з семи шкіл, що працювали у Авдіївці до 2014-го року, відкрилося п’ять. 

Дві школи поки не працюють, бо кількість учнів зменшилась через виїзд сімей з міста та пошкодження будівель обстрілами. Різною мірою від них постраждали всі школи. Місцева адміністрація, військові, благочинники та самі містяни спільними силами відбудовують школи.

«До 2014 року у семи школах міста навчалося 2700 учнів, – говорить заступник начальника відділу освіти військово-цивільної адміністрації міста Авдіївка Ольга Точило. – Цього ж року до шкіл прийшло близько 1400 дітей. Та це – вже неабиякий прорив, адже у 2015-му, коли міські школи відкрилися після певного періоду дистанційного навчання, за парти сіло лише 673 учні».

Зважуючи на кількість учнів, особливо першачків, основні святкові дійства з нагоди Дня знань пройшли у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №6. Школярів та їхніх батьків, а також усіх присутніх із святом привітали представники військово-цивільної адміністрації, духовенства, силових структур-охоронців Авдіївки, керівництво відділу освіти та школи.

Від імені захисників Авдіївки виступила прес-офіцер 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців молодший лейтенант Олена Мокренчук. Невдовзі вона, як досвідчений педагог, паралельно з військовою службою викладатиме в авдіївських школах.

Офіцер привітала  присутніх із Днем знань і подарувала першокласникам книжки-розмальовки «Україна – мрія». Це – не просто розмальовка, а книжка запитань: на кожній сторінці, діти напишуть, якою вони хочуть бачити Україну. Вчителі зберуть ці книжки через місяць та проаналізують їх зміст.