Для людей із вадами зору провели екскурсію львівськими підземеллями
facebook.com/invahelp.in.ua

Для людей із вадами зору провели екскурсію львівськими підземеллями

Українська спілка людей з інвалідністю в межах проекту «Туристичні маршрути для незрячих» презентувала у Львові нову екскурсію у підземелля. Про це повідомляє zaxid.net.

Гідом став Тарас Процак. Чоловік до того відвідував спеціальні курси, які влаштувала спілка людей з інвалідністю. На екскурсію завітали 12 людей з вадами зору.

«Людині, яка бачить, легше сприйняти екскурсію, легше її провести, а для людей з особливими потребами, особливо з вадами зору, потрібно виготовляти муляжні речі, щоб вони змогли на доторк їх відчути», ‒ пояснив Тарас Процак.

Для цього маршруту обрали ті підземелля, де є що «подивитися на доторк». Перша зупинка – Копальня кави.

Окрім звичної інформації про історичні факти та персоналії, Тарас мусить ще й описувати габарити підземель і попереджати про перешкоди на шляху.

Гід зазначає, що на таких екскурсіях можна і навіть треба торкатися експонатів.

«Тут можна все пощупати,  «подивитися»  і знати, що то таке є. Я задоволений, я взагалі їжджу на всі екскурсії, от ми були в Чернігові недавно», ‒ розповідає незрячий львів’янин Ігор Бідзінський.

Друге підземелля —  аптека-музей із кабінетом алхіміка і давнім фармацевтичним обладнанням. Там гід намагається якомога більше розказати про те, що бачить навколо.

«Дуже гарно розказує екскурсовод, все зрозуміло, знає де треба доторкнутися, щоб ми собі могли то «побачити» руками. Я ту інформацію знала, але одна справа, коли ти читаєш, а друга, коли ти порухаєш  ‒ то зовсім різні відчуття», ‒ поділилася враженнями Леся Хомік.

Таку екскурсію підземеллями влаштують цими вихідними для дітей з вадами зору, а далі за потреби її повторюватимуть.