Дороги в Україні ремонтуватимуть польські компанії
Andreas Kontokanis / flickr.com

Дороги в Україні ремонтуватимуть польські компанії

Державне агентство автомобільних доріг України Укравтодор 7 вересня підписало контракти на виконання капітального ремонту доріг на українсько-польському кордоні з двома польськими компаніями — Drog-Bud Sp.zoo і Unibep SA. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Для ремонту доріг використають кошти польського кредиту. Домовленість про підписання договору на надання коштів у €100 млн між урядами України і Польщі відбулася ще у вересні 2015 року. Договір набув чинності у квітні 2016 року.

Метою домовленості є розвиток транспортної інфраструктури на українсько-польському кордоні, поліпшення транспортно-експлуатаційного стану 144 км під’їзних автодоріг до кордону з Польщею, приведення до європейських норм вимог безпеки руху на автодорогах України.

У травні 2017 року оголосили тендери з проектування та ремонту ділянок доріг у Львівській та Волинській областях. За результатами тендерів з компанією Drog-Bud Sp.z.o.o. укладено контракти на ремонт ділянки дороги Устилуг — Луцьк — Рівне (13 км) у Волинській області та ділянок КПП Смільниця — Старий Самбір (3 км), Яворів — Грушів (19,5 км), Нижанковичі — Самбір — Дрогобич — Стрий (46,5 км), Червоноград — Рава Руська (53 км). Переможцем тендеру на капремонт ділянки дороги Грушів — Немирів (9 км) у Львівській області стала компанія Unibep SA стала. Усі роботи на зазначених ділянках будуть проводитися упродовж 2018-2019 років.

Вартість робіт у Львівській області, відповідно до контрактів, склала €53,4 млн. Вартість проектних робіт і капремонту ділянки дороги Устилуг — Луцьк — Рівне становить €4,8 млн.

«Це перша безпрецедентна угода між урядами Польщі та України щодо поліпшення стану інфраструктури та доріг. Для мене це дуже важливо, так само, як це дуже важливо для співпраці країн Європейського Союзу та України. Це хороший приклад, як має розвиватися така співпраця. Сподіваюся, це стане хорошим прикладом якісних робіт. Особисто прошу підрядників, щоб реалізація цих проектів стала прикладом того, як робити дороги в Україні», — сказав глава Укравтодору Славомір Новак.

За його словами, факт такої співпраці – хороший знак для іноземних компаній заходити на український ринок дорожніх робіт. Наступним таким заходом може стати підписання контрактів щодо угоди про кредит з Угорщиною, заявив глава Укравтодору.