Довідка про відсутність судимості — відтепер безкоштовно і у режимі 24/7, — Аваков

МВС вводить новий онлайн сервіс — замовлення довідки про відсутність судимості — безкоштовно і у режимі 24/7. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на своїй сторінці у Facebook.

«Послуга, яка забирала десятки годин, була «розсадником» корупції, викликала злість і обурення — трансформована в 2 кліка і посмішку на вашому обличчі», — зазначив міністр.

Довідку про несудимість щорічно в Україні отримують близько 800 тисяч чоловік. Вона потрібна при оформленні на роботу, подачі документів до багатьох державних інстанції, для участі в тендері і так далі. Ця інформація відноситься до категорії персональних даних. Інформація зберігається в єдиній інформаційній системі МВС і може бути опрацювала тільки відповідним адміністратором.

Відтепер в Україні з’явиться можливість замовити довідку в онлайн-режимі «в 2 кліка» і електронну систему інформування про готовність документа. Отримати готову довідку можна у будь-якому сервісному центрі МВС, незалежно від місця реєстрації. У запуску цієї послуги МВС допомогли партнери з Державного агентства з питань електронного уряду України і програми EGAP, що фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконуваної Фондом Східна Європа.

Щоб замовити довідку про несудимість онлайн, необхідно зайти на сайт mvs.gov.ua або hsc.gov.ua, зареєструватися, скориставшись електронним цифровим підписом або IDBank.


Далі треба заповнити електронну форму, вказавши, в якому із сервісних центрів МВС (зі списку) зручно забрати готову довідку. Відправити форму.

Після отримання повідомлення на електронну пошту, що документ готовий, забрати документ у обраному сервісному центрі.

Оскільки довідка про відсутність судимості необхідна учасникам державних тендерів, тепер понад 200 000 учасників системи закупівель ProZorro можуть, не виходячи з дому чи офісу, замовити за допомогою електронного цифрового підпису та подати її в режимі онлайн.

Жителі сільської місцевості, можуть отримати довідку про відсутність судимості в мобільному Сервісному центрі, який обслуговує їхній район.