Експериментальний курс із сучасного мистецтва стартував у маріупольській школі
facebook.com/vcrc.org.ua

Експериментальний курс із сучасного мистецтва стартував у маріупольській школі

У 7 класі школи-ліцею інформаційних технологій №69 міста Маріуполь почалися заняття першого в Україні експериментального курсу з сучасного мистецтва. Про це повідомляє місцеве видання 0629.com.ua

У рамках програми з учнями проводитимуть заняття, спрямовані на розуміння візуального образу і художнього вираження. Учні дізнаються про те, хто такі Марсель Дюшан і Йозеф Бойс, що таке інсталяція, перформанс, соціальна скульптура, реді-мейд і чому помилки можуть бути ціннішими за правильні відповіді.

Курс триватиме з 18 вересня по 10 грудня. Серед викладачів — сучасні митці Євген Самборський, Борис Кашапов, Алевтина Кахідзе, Марія Куликовська і Жанна Кадирова. Вони познайомлять учнів із проблематикою сучасного мистецтва, навчать їх аналізувати художні твори та візуальні образи.

«Ми для початку вибрали саме маріупольську школу, тому що вона знаходиться на околиці міста, перед лінією фронту, найближче до блокпостів. І діти, які там навчаються, перебували в травматичній або стресовій ситуації, і тому уроки з сучасного мистецтва будуть їм корисні, і, можливо, допоможуть їм відновитися», — розповіла куратор проекту Леся Кульчинська.

Зазначається, що організатором програми став київський Центр візуальної культури (VCRC). Проект проходитиме у школах Луганської, Донецької, Чернівецької, Одеської та Херсонської областей. Існує також план у майбутньому організувати виставку робіт учнів Мобільної школи візуальної освіти.

Заняття проходитимуть раз на тиждень. Перший урок, що пройшов 18 вересня, провела українська художниця Леся Хоменко.

«Курс складається з декількох майстер-класів. Усі вони авторські. Та я вирішила пожертвувати своїм авторством заради того, щоб розповісти дітям про базове сучасне мистецтво. Для мене дуже важливо, аби діти змогли отримати загальне уявлення про мистецтво», — наголосила вона.

За словами художниці, для проекту було розроблено 10 плакатів, влаштованих за принципом дитячої енциклопедії. Плакати ілюструють найважливіші віхи в мистецтві — Пікассо, кубізм, перформанс, зв’язок сучасних медіа з художньою творчістю і т. д.

Ділячись враженнями про перше заняття, Леся Хоменко розповіла, що учні показали себе талановитими та ерудованими, вони нестандартно мислять і роблять цікаві висновки. Вона висловила сподівання, що курс сучасного мистецтва зможе надихнути їх на власні досягнення.