Електронну систему охорони здоров'я e-Health запущено в тестовому режимі
flickr.com/campuspartybrasil

Електронну систему охорони здоров’я e-Health запущено в тестовому режимі

Електронна система охорони здоров’я e-Health почала працювати в тестовому режимі. Відсьогодні лікарі зможуть реєструватися в системі самі та реєструвати декларації своїх пацієнтів. Про це повідомляє Урядовий портал.

На меті e-Health – переведення усіх документів та комунікацій у сфері охорони здоров’я з паперового формату в електронний. При цьому передбачається створення єдиних реєстрів закладів, лікарів, пацієнтів, ліків тощо. В тестовому режимі система працюватиме до квітня 2018 року.

Реєстрацію лікарень в e-Health головні лікарі розпочали ще в червні. Сьогодні лікарі 367 закладів первинної медичної допомоги, внесених до e-Health, можуть почати реєструватися самі та вносити в систему декларації своїх пацієнтів. Планується, що цей інструмент стане основою для нової моделі фінансування медичних установ в Україні.

В. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, запуск нової системи покликаний встановити справедливі стосунки між лікарем та пацієнтом. Вона підкреслила, що в разі успішної реалізації проекту лікарі отримуватимуть чесну оплату своєї праці, а пацієнти – якісні медичні послуги.

«Ми закликаємо лікарів вже зараз, на тестовому етапі, зареєструватися в системі та почати реєструвати декларації пацієнтів. Це – ваш гарантований державою дохід у майбутньому, адже вже в наступному році ми почнемо виплати за новою системою фінансування», — додав заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Очікується, що в майбутньому e-Health дасть усім можливість легко отримувати свою медичну інформацію, а лікарям — правильно ставити діагноз з урахуванням цілісної картини здоров’я пацієнта. Вийдуть з обігу паперові медичні картки, рецепти і друковані довідки, які можна загубити. Система об’єднуватиме всю медичну історію пацієнта, і вона буде доступна як пацієнту, так і його лікарям.

Також в Уряді передбачають користь на загальнодержавному рівні — органи влади розумітимуть, як ефективніше фінансувати медицину, адже система накопичуватиме велику кількість статистики про захворювання і лікування. Це зробить комфортнішими увои роботи медиків, а пацієнти зможуть отримувати за державний кошт більше якісних медичних послуг, наголошують у Кабміні.