Фонд Джоан Роулінг допоможе реформувати дитячі інтернати в Україні
facebook.com/lumos.at.work

Фонд Джоан Роулінг допоможе реформувати дитячі інтернати в Україні

В рамках пілотного проекту Благодійна фундація письменниці Джоан Роулінг Lumos реформуватиме інтернати у Житомирській області, в яких живуть діти з неблагополучних сімей та сироти. Про це йдеться у прес-релізі Національного офісу реформи деінституціалізації, повідомляє Main.in.ua із посиланням на NewWest Media.

Фундація авторки серії книг про Гаррі Поттера Джоан Роулінг надасть інтернатам Житомирщини технічну, експертну та методичну допомогу. Підтримка надаватиметься у рамках втілення пілотного проекту для сприяння припинення інституціалізації дітей.

Фонд реалізуватиме проекти, спрямовані на підтримку кризових сімей та заходи з повернення дітей у родину. Очікується, що це зменшить кількість відмов батьків від дітей.

До цього британська фундація працювала з Болгарією та Молдовою, де на сьогодні майже повністю зникли інтернати.

«Тепер Lumos планує допомагати Україні з реформою деінституціалізації, яка розпочалася влітку цього року», — йдеться у повідомленні.

Пілотний проект у Житомирській області координуватиме Національний офіс з реформи деінституціалізації при Уповноваженому Президента України з прав дитини. Він був створений за підтримки канадського проекту EDGE.

31 жовтня 2017 року в Житомирі представники британської фундації Lumos підпишуть Меморандум про співпрацю з Уповноваженим Президента з прав дитини Миколою Кулебою та Житомирською облдержадміністрацією.

За даними Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби, в українських інтернатах наразі перебуває 1,5% дітей країни.

Згідно з Національною стратегією, вже у 2026 році дітей в подібних закладах має бути менше 0,5%. Діти, які з різних причин усе ж залишатимуться в інституціях, мешкатимуть в умовах, максимально наближених до сімейних – до 15 осіб в одному закладі.