ГПУ просить зняти недоторканність із трьох депутатів "Опоблоку"

ГПУ просить зняти недоторканність із трьох депутатів «Опоблоку»

Генпрокуратура просить у Верховної Ради дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів із фракції «Опозиційний блок» Олександра Вілкула, Сергія Дунаєва й Дмитра Колєснікова.

Відповідні подання Юрій Луценко оприлюднив у Facebook.

Речниця Генерального прокурора Лариса Сарган повідомила у Facebook:

«Як і обіцяв генеральний прокурор, з початком нового сезону у парламенті повторно подані подання на трьох народних депутатів – Вілкула, Дунаєва та Колєснікова».

Провадження щодо Вілкула й Колєснікова ініційовані прокуратурою Дніпропетровської області, а щодо Дунаєва – керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким.

Вілкулу інкримінують махінації з землею. Колишній голова Дніпропетровської ОДА «протягом 2011-2012 років видав розпорядження про зміну цільового призначення земельних ділянок площею 21 га нібито із земель запасу с/г призначення (пасовища), а насправді із земель колективної власності пайщиків двох сільськогосподарських підприємств Нікопольського району». Також він розпорядився про зміну цільового використання 23 земельних ділянок загальною площею понад 45 га.

Колєснікову — незаконне відчуження майна ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади» у Дніпрі.

Дунаєву — декларування недостовірної інформації.

«Регламентний комітет ВР має розглянути ці три подання, після цього вони мають бути винесені на голосування в зал парламенту разом із четвертим поданням на нардепа Пономарьова, яке вже було розглянуте в комітеті», – написала речниця Луценка.