Кіберполіція повідомила про нові схеми смс-шахраїв
Pedro Ribeiro Simões/Flickr

Кіберполіція повідомила про нові схеми смс-шахраїв

Однією із таких «новинок», які використовують зловмисники, є підміна перших трьох цифр номеру телефону (відповідного коду оператора чи стаціонарних номерів). Про це повідомляє прес-служба МВС.

Шахраї діють за простою схемою: використовуючи послугу телекомунікаційних операторів, щодо підміни номеру (перших трьох цифр коду оператора), під виглядом банківської установи розповсюджують СМС-повідомлення з інформацією про блокування банком платіжної картки. Для вирішення питання щодо «розблокування» картки, зловмисники пропонують зателефонувати на вказані у СМС номери телефонів.

Під час дзвінку власника платіжної картки за цим номером, шахраї, видаючи себе за працівників банку, дізнаються інформацію про номер банківської картки, CVV-код, пароль до Інтернет-банкінгу та інші дані. Згодом злодії повідомляють, що на номер мобільного телефону клієнта буде надіслано смс-повідомлення, за допомогою якого картку розблокують.

Маючи всю цю конфіденційну інформацію, злодії отримують доступ до банківських рахунків людини.

Кіберполіція звертає увагу, що здебільшого шахраї використовують номери різних операторів мобільно зв’язку та стаціонарних телефонів. Практика виявлення злочинів такої категорії свідчить про те, що геолокаціябільшості номерів телефонів, які використовуються злочинцями знаходиться на тимчасово-окупованій території Донецької та Луганської областей.

«Зважаючи на це, спеціалісти з Департаменту кіберполіції рекомендують не надавати свої персональні дані, номер та строк дії банківської картки, PIN-код, CVV2/CVC2 коди або іншу інформацію відносно себе стороннім особам. Особливо, не рекомендується надавати цю інформацію, реагуючи на СМС-повідомлення, нібито, надіслані від імені банку», — йдеться у повідомленні.

У разі отримання подібного СМС-повідомлення поліція радить у першу чергу телефонувати за номером телефону банківської установи, який зазначений безпосередньо на Вашій картці чи на офіційних сайтах банківських установ.

Нагадаємо, що кіберполіція затримала екс-працівника пенсійного фонду, що продавав персональні дані громадян.