Кіхтенко: в Україні зафіксовано близько 80 нових психоактивних речовин
facebook.com/mvs.gov.ua

Кіхтенко: в Україні зафіксовано близько 80 нових психоактивних речовин

Глава Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції України Андрій Кіхтенко заявив, що останнім часом в Україні зафіксовані факти вилучення близько 80 нових психоактивних речовин, які досі не включені в список заборонених. Це дуже багато. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Укрінформ.

«Тенденція на ринку наркотиків — це щорічна поява нових психоактивних речовин (НПР), тобто, синтетичних аналогів або похідних вже існуючих наркотиків і психотропів, але які не включені в перелік «заборонених» речовин. В Україні зафіксовані факти вилучення близько 80 нових психоактивних речовин. Це дуже багато», — сказав Андрій Кіхтенко.

Голова Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції зазначив, що НПР дешевші, а значить, більш доступні. Переважна їх частина збувається через Інтернет у безконтактний спосіб, а основна аудиторія інтернет-користувачів – це молодь, яка залучається, у тому числі, до збуту нових психоактивних речовин.

Андрій Кіхтенко наголосив, що поліція розробила порядок віднесення нових психоактивних речовин до аналогів наркотиків і психотропів, тобто, встановлення єдиного порядку включення їх у список заборонених. Співробітники департаменту також налагоджують комунікацію з органами місцевого самоврядування, райдержадміністраціями, навчальними закладами.